Brudno i ich Manifesto - zespół przedstawia drugi singiel

i

Autor: Materiały prasowe - fot. K. Wyzynski Nowość od zespołu Brudno

Brudno i ich "Manifesto" - zespół przedstawia drugi singiel

2023-07-26 13:05

'Manifesto' to drugi singiel Brudno. “Ta piosenka to mój manifest niezgody co do określania ról, umacniania stereotypów.“ pisze autorka słów piosenki i wokalistka zespołu Martyna Włodarczyk. 'Manifesto' to zestawienie wesołej popowej melodii z gorzką treścią utworu, będącą osobistą historią wokalistki.

Utworowi towarzyszy kolorowy teledysk zrealizowany przez Irynę Frolovą (reżyseria) i Rafała Rudzkiego (operator). Pełen pastelowych ujęć zabiera w surrealistyczną podróż w niezwykłych przestrzeniach Sensorysie.

Muniek o nowej płycie T.Love : „No jara mnie to strasznie!”

O zespole Brudno

Brudno to projekt Jacka 'Perkoza' Perkowskiego, gitarzysty T. Love i wokalistki Martyny Włodarczyk. Muzyka Brudno to przebojowy rock z popowymi melodiami, pulsującymi liniami basu, surowymi w brzmieniu solówkami i czasami elementami elektronicznymi oraz wyrazistymi tekstami piosenek.

Pierwsza płyta grupy ukaże się na jesieni tego roku i zawierać będzie kilkanaście utworów. Muzyka w większości została skomponowana i nagrana przez Jacka Perkowskiego, a teksty przez Martynę Włodarczyk. Większość bębnów na album nagrał Michał Dimon Jastrzębski (Lao Che), w jednym utworze na perkusji gra Rafał Dutkiewicz, a w kilku kolejnych Piotr Tokarski (jest także współautorem jednej z piosenek). Partie saksofonowe wykonał Marek Pospieszalski. Jeden z tekstów do utworu to wiersz Juliana Tuwima.

Dużo komponuję w domu i postanowiłem poszukać kogoś do zamknięcia pewnego etapu. Ruszyłem w miasto i na jednej z imprez poznałem Martynę. Po naszej rozmowie wpadłem na koncert jej zespołu żeby sprawdzić jak śpiewa - mówi Perkoz o genezie swojego nowego zespołu.