Oasis

i

Autor: Wikimedia Commons/Will Fresch

Wiadomości

Basista Oasis uważa, że dojdzie do reaktywacji grupy. Liam Gallagher stanowczo reaguje

Czy doczekamy się kiedykolwiek reaktywacji Oasis? Coraz mniej na to wskazuje, choć Andy Bell, który był przez dziesięć lat basistą w zespole, uważa, że tak właśnie się w przyszłości stanie. Na tą wypowiedź szybko (i dość stanowczo!) zareagował sam Liam Gallagher.

Czy dojdzie do reaktywacji Oasis? Andy Bell uważa, że "tak"

Andy Bell z zespołu Ride uważa, że prędzej czy później dojdzie do reaktywacji Oasis. Muzyk, który w latach 1999–2009 grał na basie w zespole dowodzonym przez braci Gallagherów, opowiedział o tym w rozmowie dla "Virgin Radio". 

Myślę, że prawdopodobnie to zrobią. Nie wydaje mi się, że w tym moment, ale życie jest przecież długie, prawda? – stwierdził Bell. 

Pol’and’Rock Festival - 10 występów, które przeszły do historii imprezy

Dodał także: – Jestem fanem The Stone Roses. Ich reunion odbył się, choć nic na to nie wskazywało. W ogóle się nie dogadywali, w prasie było dużo złej krwi i tym podobnych rzeczy, a potem zagrali koncerty. Myślę, że moglibyśmy zobaczyć coś takiego w przypadku Oasis

Oczywiście, wypowiedzi Bella odbyły się szerokim echem w brytyjskich mediach. Natknął się na nie Liam Gallagher, który postanowił to skomentować w serwisie X (dawniej Twitter) w dość oczywisty sposób: "Andy Bell z Ride, fenomenu shoegaze'u, naprawdę nie powinieneś robić ludziom nadziei. To nie jest trudne, nie jest też mądre".

Jeden z użytkowników postanowił skomentować powyższy wpis Gallaghera następująco: "On tylko mówi to, co ty mówiłeś już milion razy". Oczywiście, wokalista również się do tego odniósł: "Nigdy nie wspomniałem o powrocie Oasis. To już koniec. Wszyscy musimy iść naprzód dla własnego zdrowia psychicznego". 

Na to szybko odpowiedział Bell, który z Gallagherem występował także w formacji Beady Eye. "Przepraszam! Nie chciałem robić nikomu nadziei. Nie ma tu nic do oglądania" – napisał w serwisie X. 

Fani Oasis liczyli po cichu, że bracia pogodzą się i znowu staną razem na scenie. Zwłaszcza, że w tym roku debiutanckiemu (i przełomowemu) albumowi "Definitely Maybe" stuknie 30 lat. Okazja byłaby naprawdę wyborna. Jak widać: do tego jednak nie dojdzie. 

Oto rockowe utwory, które przebiły magiczną barierę na Spotify: