Bartek Mieżyński

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Adrianna Wanda Gołębiewska

Bartek Mieżyński prezentuje singiel "Nikt Nikogo Nigdy"

2024-01-19 14:54

Drugi singiel z płyty Katastrofa Bartka Mieżyńskiego to mieszanka post punku z post rockiem okraszona opowieścią o funkcjonowaniu w toksycznych środowiskach.

Bartek pochodzi spod Szczecina, gdzie w oddali od rówieśników spędzał czas głównie z psami i własną wyobraźnią. Od dziecka to właśnie muzyka była dla niego najbezpieczniejszą formą wyrażania emocji. Swoją artystyczną przygodę zaczynał już jako dwulatek wystukujący rytm utworów Phila Collinsa. W wieku 11 lat założył swój pierwszy metalowy zespół, w którym grał na perkusji, by w końcu nagrać dwie płyty z progrockowym zespołem List Otwarty.

Tym razem Mieżyński debiutuje solowo, a ten rodzaj twórczości jest dla niego całkowitą nowością. Artysta postawił przed sobą wyzwanie stworzenia albumu, za który będzie odpowiadał zarówno jako autor tekstów, kompozytor oraz producent. Dodatkowo Bartek samodzielnie nagrywa również wszystkie instrumenty.

Nirvana - 5 ciekawostek o albumie "In Utero" | Jak dziś rockuje?

Nie umiem odnaleźć się w grupie. Jedyna forma wyrażania emocji, w której czuję się komfortowo to muzyka. Jakiś czas temu postawiłem przed sobą wyzwanie — nagrać płytę solową. Warunek był jeden: udowodnić sobie, że dam radę wykonać wszystko samemu. Wiele lat zajęły mi nie tyle przygotowania, co znalezienie pewności siebie i wyjście z problemów, które zaciskały się wokół mnie coraz ciaśniej. Odnalazłem pomoc w grupie ludzi, którą poznałem bardzo, bardzo niedawno. Jestem im dozgonnie wdzięczny — za to, że są. Nie bój się szukać wsparcia — komentuje Bartek Mieżyński.

O singlu

Nikt Nikogo Nigdy jest drugim singlem z Katastrofy. Utwór Bartka Mieżyńskiego to energetyczny i surowy post punk, który opowiada o funkcjonowaniu w toksycznych środowiskach. Album Katastrofa będzie opowiadać o przewlekłym zmaganiu się z samotnością. Premiera wydawnictwa planowana jest na kwiecień 2024 roku.