BARANOVSKI

i

Autor: Materiały prasowe BARANOVSKI - zaprasza na trasę koncertową promującą jego najnowszy album!

Baranovski - trzeci studyjny album artysty już dostępny!

2024-02-16 16:24

16 lutego 2024 BARANOVSKI oddaje w ręce słuchaczy swój trzeci studyjny album. „Ucieczki i powroty” to 10 premierowych piosenek skomponowanych, napisanych i wyprodukowanych przez jednego z najbardziej przebojowych autorów w polskiej muzyce pop ostatnich lat.

Album „Ucieczki i powroty” to okazja do przedstawienia mojej perspektywy postrzegania świata. To trzecie większe podsumowanie i szansa na skomentowanie otaczającej mnie rzeczywistości, opisanie przeżyć, a zarazem kolejne muzyczne poszukiwania. To płyta w połowie pisana i realizowana w samotności, a w połowie z pomocą dobrego kumpla i świetnego producenta - DrySkulla. W połowie zadziorna i buntownicza, a w drugiej łagodna i wyrozumiała. Podzielona na mrok i światło, nadzieję i rozczarowanie. Podzielona na ucieczki i powroty - mówi o płycie ​BARANOVSKI.

Kurt Cobain i Axl Rose - wrogowie świata rocka lat 90. Historia jednego z najsłynniejszych konfliktów w historii muzyki

Pierwszym zwiastunem trzeciej płyty BARANOVSKIEGO był wydany jesienią 2022 roku singiel „Joker”. Kolejnymi piosenki „Chcę być sobą” i „Sierpień”. Szczególnie ta druga świetnie poradziła sobie w radiu, stając się jedną z najpopularniejszych polskich piosenek ubiegłorocznej jesieni.

Po udostępnieniu piosenki tytułowej oraz kawałka „Potwory i demony”, wraz z premierą całego albumu BARANOVSKI promuje równolegle dwa kolejne single z płyty. To „Rakieta” typowana na kolejny duży radiowy przebój autora „Czułego miejsca” i „Lubię być z nią” oraz „Iskry”, do których powstał teledysk w reżyserii Julka Tałandziewicza.

Baranovski na trasie

Tuż po premierze nowej płyty wokalista, muzyk, songwriter i producent rusza ze swoim zespołem w promującą ją trasę koncertową. W jej ramach BARANOVSKI odwiedzi największe polskie miasta. Finałem trasy będzie koncert w warszawskim klubie Niebo, który odbędzie się 7 kwietnia.

O Baranovskim

Pierwszy był „Zbiór”. Debiutancki album BARANOVSKIEGO ukazał się w 2019 roku i uzyskał status Złotej Płyty. To na nim znalazły się przebojowe single „Dym”, „Luźno”, „Zbiór” i „Czułe miejsce”.

Dwa lata później swoją premierę miał uhonorowany Platyną drugi album BARANOVSKIEGO zatytułowany „BARANOVSKI 2”. Z niego pochodzą kolejne hitowe piosenki: „Momenty”, „Wolność”, „Nie mamy nic” i przede wszystkim „Lubię być z nią”. Ten ostatni singiel był jednym z największych przebojów 2020 roku - dotarł do pierwszego miejsca listy najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce, klipy do niego w wersji albumowej i akustycznej zdobyły do tej pory blisko 70 milionów wyświetleń na YouTube.

W międzyczasie BARANOVSKI był kilkukrotnie nominowany do nagrody Fryderyka, wystąpił w kinowym hicie „Teściowie”, a ze swoim zespołem zaliczył występy na najważniejszych koncertowych scenach w kraju.