Axl Rose oskarżony o napaść na tle seksualnym! Pozew trafił do sądu

i

Autor: ANGELA WEISS/AFP/East News Axl Rose pozwany przez modelkę o napaść seksualną

Axl Rose oskarżony o napaść na tle seksualnym! Muzyk domaga się wycofania pozwu

2024-03-07 9:13

Kolejna legenda rocka w ogniu niezwykle poważnych oskarżeń. Tym razem oskarżony o napaść na tyle seksualnym został lider Guns N' Roses, Axl Rose. Do jednego z sądów w Nowym Jorku trafił pozew, w którym dawna modelka magazynu "Penthouse", Sheila Kennedy, ze szczegółami opisała incydent, do którego miało dojść w 1989 roku. Axl odniósł się już do oskarżeń.

Axl Rose jest kolejnym gwiazdorem muzyki rockowej, którego szczyt sławy przypadł na lata 80. i 90., który został oskarżony o napaść seksualną. Pozew przeciwko wokaliście Guns N' Roses złożyła była modelka magazynu erotycznego "Penthouse", Sheila Kennedy. W dokumencie opisana została cała sytuacja, do której miało dość w 1989 roku w jednym z nowojorskich hoteli.

Kennedy miała poznać Axla wcześniej tego wieczoru w nocnym klubie, a muzyk miał ją zaprosić na imprezę do pokoju hotelowego, w którym się zatrzymał. Na miejsce udała się całkiem spora grupka osób, jednak nie przyjaciółka modelki, którą Rose miał uznać za "niewystarczająco atrakcyjną". Kennedy pisze dalej, że na miejscu było bardzo dużo alkoholu i leków na receptę, w tym lit, i już to miało sprawić, że poczuła się szczególnie niekomfortowo. Niestety, później miało dość do dużo gorszego zdarzenia.

Guns N' Roses - 5 ciekawostek o albumie 'Appetite for Destruction" | Jak dziś rockuje?

Axl Rose oskarżony o napaść

Modelka pisze w pozwie, że w pewnym momencie imprezy udała się do łazienki, a gdy z niej wyszła okazało się, że za drzwiami stał Rose, który miał wepchnąć kobietę z powrotem do pomieszczenia, popchnąć na ścianę i pocałować. O ile tego zdarzenia Kennedy nie odebrała jeszcze jako ataku, tak później miała być świadkiem, gdy Axl uprawiał seks z różnymi, także obecnymi na imprezie modelkami, a do tego miał być agresywny i nalegać na orgię. W tym momencie Sheila i inny uczestnik imprezy, prezenter telewizyjny Riki Rachtman, mieli opuścić pokój, a po jakimś czasie do sypialni, w której spędzali czas, miał wtargnąć Axl i pełen furii miał wyciągnąć modelkę z tego pomieszczenia i zaciągnąć ją do swojej sypialni, gdzie miało dojść do gwałtu analnego bez użycia zabezpieczenia. Kobieta twierdzi w pozwie, że sytuacja, do której miało dojść w 1989 roku, odcisnęła "fizyczne, psychiczne, emocjonalne i finansowe skutki na całym jej życiu". Kennedy opisywała już swoje zarzuty wobec Rose'a wcześniej: w autobiografii No One's Pet z 2016 roku i filmie dokumentalnym Look Away z 2021 roku, teraz jednak sprawą zajmie się sąd.

Axl Rose - reakcja

Axl Rose natychmiastowo zareagował na oskarżenia. Muzyk wydał za pośrednictwem swojego prawnika oświadczenie, w którym całkowicie zaprzecza wszystkim zarzutom i twierdzi, że do sytuacji takiej nigdy nie doszło. Dalej wokalista pisze, że nie przypomina sobie, aby kiedykolwiek spotkał się z Sheilą Kennedy.

Na początku marca 2024 roku prawnicy gwiazdora złożyli pozew do sądu w Nowym Jorku, w którym domagają się jego wycofania twierdząc, że już wiele lat temu kobieta wypowiadała się na temat zdarzenia, dając do zrozumienia, że do stosunku doszło za jej zgodą. Stwierdzenie to miało paść w biografii Kennedy i w filmie dokumentalnym Look Away z 2021 roku, w którym miała stwierdzić:

Wyraziłam zgodę. Rose nie próbowała mnie skrzywdzić, zachowywał się delikatnie. Było w porządku. Miałam się dobrze. ... Nie uważałam tego za gwałt. To było za obopólną zgodą.

Sprawdź fakty o krążku "The Spaghetti Incident?"