Duff McKagan stworzył listę ulubionych wokalistów. Znalazł się na niej m.in. Axl Rose

i

Autor: Rex Features/East News

Wiadomości

Duff McKagan stworzył listę ulubionych wokalistów. Znalazł się na niej m.in. Axl Rose

Duff McKagan, basista formacji Guns N' Roses, w jednym z ostatnich wywiadów, został poproszony o wskazanie swoich ulubionych wokalistów. W zestawieniu uwzględnił on m.in. Axla Rose'a, swojego kolegę z zespołu. Pochwalił go chociażby za pracowitość.

Basista Guns N' Roses wymienia swoich ulubionych wokalistów 

Duff McKagan z Guns N' Roses został niedawno poproszony przez portal "Ultimate Guitar" o stworzenie listy swoich ulubionych wokalistów. Oczywiście, najbardziej kojarzymy go z gry na basie, ale przecież śpiew także nie jest mu obcy. Zdarza się przecież, że śpiewa na koncertach Gunsów. Swoje umiejętności rozwija również, dzięki karierze solowej i działalności w zespole Loaded. 

Pewnie wiele osób to nie zaskoczy, ale McKagan szybko wskazał na swojego kompana z zespołu, czyli Axla Rose'a. Jak to uargumentował? 

Muszę postawić na Axla. Zwłaszcza, że widziałem, co robił przez te wszystkie lata i jak ciężko pracuje. Rozgrzewa się półtorej godziny przed koncertem i półtorej godziny po występie. A my przecież gramy sporo koncertów. Jest mistrzem. Sporo się od niego nauczyłem odnośnie dynamiki, o tym, jak wydobywać dźwięki z ciała, jak to zrobić, gdy potrzebujesz dodatkowej samogłoski. To są drobiazgi, ale właśnie o nie chodzi. Oczywiście, że go wybiorę, to mój człowiek. Jest mistrzem i po prostu cholernie ciężko pracuje.

Basista wskazał jeszcze inne osoby. – Widziałem także Robina Zandera [z Cheap Trick]. Jest niesamowity. Albo Ann Wilson [z Heart]. To wspaniała wokalistka. Ponadto William DuVall z Alice In Chains i Henry Rollins z Black Flag. Lubię szczerych wokalistów. Tych naprawdę prawdziwych

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę lat 80.? Van Halen, Guns N' Roses, Metallica i inni

Pytanie 1 z 10
Który polski artysta stworzył okładkę albumu "British Steel" Judas Priest?