Anthony Kiedis w duecie z... Madonną!

i

Autor: AKPA/Theo Wargo/Getty AFP/East News Od tego występu minęło prawie 30 lat!

Anthony Kiedis w duecie z... Madonną! Zapadający w pamięć występ sprzed lat!

2023-08-09 14:55

O tym, że Panowie z Red Hot Chili Peppers są otwarci na przeróżne, wykraczające poza grany przez nich gatunek, współprace wiadomo już od dawna. Niewielu jednak wie o tym, że w czasie, gdy zespół znajdował się na szczycie popularności, Anthony Kiedis pojawił się na jednej scenie z... Madonną! Para dała zapadający w pamięć występ - zobacz!

Na początku lat 90. zespół Red Hot Chili Peppers znajdował się na samym szczycie - w 1991 roku ukazał się przełomowy dla grupy album Blood Sugar Sex Magik. Krążek osiągnął ogromny sukces krytyczny i komercyjny, przynosząc innowacyjne brzmienie, łączące w sobie elementy funku, rapu, alternatywy i heavy metalu i bardzo szybko stał się jednym z najbardziej wpływowych albumów tej dekady. Formacja zaczęła cieszyć się ogromną sławą, która jednak przeraziła Johna Frusciante, który zdecydował się opuścić skład i pogrążył w nałogu narkotykowym. Kolejne lata Panowie spędzili na poszukiwaniu zastępstwa i pracy nad kolejnym krążkiem.

Nie mniej ciekawie działo się u Madonny - w 1992 roku artystka zagrała u boku Toma Hanksa w filmie Ich własna liga, w tym samym roku ukazał się jej głośny krążek Erotica, któremu towarzyszyło wydanie książki Sex. Madonna znajdowała się na językach wszystkich - jej prowokacyjne, seksualne zachowanie, także w programach telewizyjnych sprawiło, że wróżono jej rychły koniec kariery. Artystka jednak nadal kontynuowała swój performans, aż do wydania w 1994 roku albumu Bedtime Stories, który osiągnął spory sukces i nieco złagodził wizerunek seksbomby.

Red Hot Chili Peppers - 7 najlepszych piosenek z albumu “Unlimited Love”

Anthony Kiedis i Madonna razem! Od tego występu mija prawie 30 lat!

Dwa odległe światy, które nie mają szansy się spotkać? Nic bardziej mylnego! W latach 90. bardzo dużą popularnością cieszył się w Stanach Zjednoczonych talk show "The Arsenio Hall Show". Dokładnie 14 maja 1993 roku wyemitowany został tysięczny odcinek programu, Jego formuła nieco różniła się od klasycznego epizodu, gdyż przybrała formę koncertu charytatywnego na rzecz chorych na AIDS. Jedną z gwiazd show była Madonna, która wykonała wersję live utworu Fever, a także wystąpiła w duecie z Anthonym Kiedisem!

Para (o romansie której w tym okresie plotkowano) zaśpiewała wspólnie klasyk musicalowy, czyli utwór The Lady Is A Tramp. Artystka i lider Red Hot Chili Peppers pojawili się na scenie w dopasowanych strojach, czyli czarnych sukienkach, czapkach pod kolor, pończochach i wyrazistym makijażu. Występ ten można dziś określić mianem kultowego, a to ze względu na jego prześmiewczy charakter i fakt, że Madonna i Kiedis wyraźnie mieli z całej sytuacji spory ubaw - sprawdź wideo poniżej!