Amy Lee wskazuje utwór, którego powinny posłuchać osoby, które dopiero odkrywają twórczość Evanescence

i

Autor: AFP/EAST NEWS Jakiego utworu Evanescence powinny posłuchać nowi fani zespołu?

Amy Lee wskazuje utwór, którego powinny posłuchać osoby, które dopiero odkrywają twórczość Evanescence

2022-08-11 12:38

Zespół Evanescence to do dziś jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych współczesnych zespołów, reprezentujących gotycki metal. Formacja jest obecna na rynku już od połowy lat 90-tych i nadal intensywnie działa - w ubiegłym roku ukazał się jej ostatni album. Amy Lee, liderka grupy, zdaje sobie sprawę z tego, że są jednak osoby, które mogą nie znać twórczości Evanescence. Wokalistka wyszła takim osobom naprzeciw i wskazała, od jakiego numeru powinny one rozpocząć swoją przygodę z zespołem.

Zespół Evanescence został założony w 1995 roku w Little Rock przez wokalistkę i pianistę Amy Lee i gitarzystę Bena Moody’ego. W latach 1998-2003 grupa wydała trzy EP-ki i jedno demo, by w marcu 2003 zaprezentować swój debiutancki album. Płyta Fallen stała się wielkim sukcesem komercyjnym, zadebiutowała na siódmym miejscu listy Billboard 200, by ostatecznie dotrzeć do pozycji trzeciej i zapewniła zespołowi aż pięć nominacji do nagrody Grammy. W kolejnych latach formacja wydała jeszcze cztery krążki - The Open Door (2006), Evanescence (2011), Synthesis (2017) i The Bitter Truth, który ukazał się w ubiegłym roku. Do najbardziej rozpoznawalnych numerów Evanescence zaliczyć można Bring me To Life, My Immortal, Call Me When You're Sober, Lithium, What You Want, Lost in Paradise czy Use My Voice.

Co tam w środku gra - Evanescence (The Bitter Truth)

Jakiego kawałka powinny posłuchać osoby, które dopiero zaczynają przygodę z Evanescence? Amy Lee radzi

Choć zespół bezsprzecznie należy grona najbardziej znanych zespołów, reprezentujących gotycki metal, któremu udało się osiągnąć tak duży sukces komercyjny, to Amy Lee, liderka Evanescence, zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy mogą dobrze znać twórczość formacji. W ostatnim wywiadzie dla magazynu “Metal Hammer”, wokalistka wskazała, od jakiego utworu, według niej, powinni rozpocząć swoją przygodę nowi fani zespołu.

Co ciekawe, Amy nie wybrała żadnego z największych hitów grupy, ani nawet tego, który został wydany jako singiel. Według artystki osoby, które dopiero odkrywają twórczość Evanescence, powinny posłuchać kompozycji Broken Pieces Shine, która znalazła się na ubiegłorocznym The Bitter Truth. Skąd ten wybór?

Wiem, że może to się wydać nieco dziwne, że wybieram coś z naszego najnowszego albumu ale myślę, że to dobry wybór. Uważam, że powinien to być utwór otwierający płytę, czyli Broken Pieces Shine. Czuję, że ma on w sobie coś takiego, tematycznie i tekstowo, co bardzo pokazuje, kim jesteśmy. - powiedziała Amy w wywiadzie.

Sonda
Który numer Evanescence lubisz najbardziej?