Alice Cooper ani myśli o emeryturze! Nadal tu będę, nawet jako 90-latek!

i

Autor: Richard Shotwell/Invision/East News Alice Cooper otwarcie o emeryturze

Alice Cooper nawet nie myśli o emeryturze! "Nadal tu będę, nawet jako 90-latek!"

2024-02-04 9:26

Alice Cooper to jedna z największych ikon klasycznego, rockowego grania! Artysta jest obecny na światowym rynku od prawie sześćdziesięciu lat i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić! Opowiedział o tym nieco więcej sam zainteresowany w jednym z najnowszych wywiadów. W rozmowie nawet nie ukrywa on, że nigdzie się nie wybiera!

Alice Cooper zadebiutował w świecie muzyki w 1964 roku, co oznacza, że już za rok artysta będzie świętować swoje sześćdziesięciolecie! Muzyk na przełomie lat 60. i 70. stał na czele zespołu, karierę solową rozpoczął w 1975 roku, kultowym dziś albumem Welcome To My Nightmare. Przez te wszystkie lata, Cooper zasłużył sobie na tytuł prawdziwej ikony shock rocka, osoby kompletnie nie do zdarcia! Muzyk właśnie kończy 76 lat - powinien więc pomyśleć o emeryturze? Ani mu się to śni!

Przedstawiciele shock rocka! Oni uczynili z koncertów pełne grozy widowiska!

Alice Cooper nie chce emerytury!

Alice Cooper w żadnym wypadku nie zamierza zwalniać tempa - działalność solowa, w ramach której w ubiegłym roku światło dzienne ujrzał album Road, koncerty na całym świecie czy występy w ramach supergrupy Hollywood Vampires - to jego główne zajęcia. Sam artysta nie ukrywa nawet, że nie ma w planach żadnych kroków, by sytuacja ta się zmieniła. W wywiadzie dla magazynu "Rock Candy" Alice powiedział, że zamierza obalić wizerunek przechodzącego na emeryturę gwiazdora rocka, w związku z czym ani myśli on o pożegnalnej trasie koncertowej, w stylu Kiss czy Aerosmith. 

Cooper za przykład stawia sobie Panów z The Rolling Stones, szczególnie Micka Jaggera, którzy, mimo około 80 lat na karku, dopiero co powrócili po dłuższej przerwie z premierowym materiałem. Wygląda więc na to, że przed nami jeszcze sporo nowej muzyki i koncertów od legendy shock rocka!

W ogóle nie przyszła mi do głowy pożegnalna trasa koncertowa. I to dziwne, bo wszyscy moi przyjaciele odchodzą na emeryturę. Gene Simmons powiedział mi niedawno: "Słuchaj, mam dość. Przyjdę w grudniu i to się skończy". A ja na to: "No wiesz, te pożegnalne trasy trwają już wiele lat, prawda?" Ale Gene był bardzo poważny i powiedział: "Nie tym razem. Obiecuję, że w grudniu Kiss, jak wiemy, całkowicie się skończy". Chłopaki z Aerosmith mówią to samo, podobnie jak wiele innych zespołów z mojej epoki. Ale nic takiego nie przychodzi mi do głowy. Nigdy nie myślałem, że przejdę na emeryturę. Czuję się świetnie, zespół brzmi świetnie. Mam 75 lat, ale jeśli nadal będę w wystarczająco dobrej formie, będę na szczycie w wieku 90 lat! Widzę Micka Jaggera jako prototyp. Mick nadal daje trzygodzinne występy i próby dźwięku. Więc jeśli Mick może to zrobić, ja też mogę - mówi Alice w wywiadzie.