Alarm bombowy na koncercie Noela Gallaghera! Widownia została ewakuowana!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Mitch Ikeda Ewakuacja na koncercie Noela Gallaghera!

Alarm bombowy na koncercie Noela Gallaghera! Widownia została ewakuowana!

2023-07-11 9:23

Noel Gallagher promuje obecnie swój najnowszy album na amerykańskim rynku. Niestety, muzyk nie ma szczęścia - najpierw narzekał na to, że publika nie zna jego nowej muzyki, teraz zaś jeden z pokazów miał dość dramatyczny przebieg. Pojawiło się poważne zagrożenie, widownia została ewakuowana, a koncert ostatecznie nie odbył się!

Na początku czerwca tego roku Noel Gallagher powrócił po sześciu latach z nowym wydawnictwem. Światło dzienne ujrzał album, zatytułowany Council Skies, wydany w ramach projektu muzyka, Noel Gallagher's High Flying Birds. Płyta osiągnęła sukces krytyczny i komercyjny, docierając do drugiego miejsca na brytyjskiej liście przebojów. Artysta wyruszył w trasę koncertową, wraz z Garbage i Metric, po Stanach Zjednoczonych, zdążył nawet ponarzekać na to, że tamtejsza publika nie zna jego nowych piosenek (nic dziwnego - Council Skies nie załapał się nawet na listę Billboard 200). Teraz pojawił się inny, bardzo poważny problem.

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

Ewakuacja na koncercie

W sobotę 8 lipca Noel, Garbage i Metric mieli zagrać koncert w Nowym Jorku w Saratoga Performing Arts Center. Co prawda odbył set Metric, jednak w pewnym momencie na telebimie pojawił się komunikat: "UWAGA! W tej chwili musimy ewakuować salę. Prosimy o spokojne udanie do najbliższego wyjścia. Proszę postępować zgodnie ze wskazówkami personelu i funkcjonariuszy policji. Dla bezpieczeństwa wszystkich prosimy NIE spieszyć się ani nie popychać. Dziękujemy za współpracę". Na drugi dzień lokalna policja wydała oświadczenie, w którym poinformowała, iż przyczyną całego zdarzenia było zagrożenie bombowe. Władze poinformowały, iż ewakuacja przebiegła pomyślnie, a poszukiwania ewentualnych materiałów wybuchowych dały wynik negatywny. Mimo to cała sprawa jest przedmiotem śledztwa, jako "stworzenie zagrożenia terrorystycznego".