Ace Frehley wyda nowy album: Paul Stanley wyjdzie na imbecyla

i

Autor: John D Shearer/Shutterstock/Rex Features/East News Ace Frehley znowu idzie na wojnę z Paulem Stanleyem

Ace Frehley wyda nowy album: "Paul Stanley wyjdzie na imbecyla"

2023-11-03 11:13

W marcu tego roku oczy fanów Kiss zwróciły się w stronę jednego z byłego członków. W wywiadzie Ace Frehley postanowił odpowiedzieć na obraźliwe komentarze Paula Stanleya i nieco mu pogroził. Nic z tego nie wyniknęło, ale wygląda na to, że Ace poczuł się na tyle urażony, że postanowił opowiedzieć o wszystkim przez muzykę na nowej płycie!

Na początku tego roku przygotowujący się do ostatnich koncertów Kiss, Paul Stanley i Gene Simmons byli gośćmi w programie Howarda Sterna. Dziennikarz zapytał o to, dlaczego Ci odmówili wspólnego występu na ceremonii włączenia zespołu do Rock & Roll Hall of Fame z byłymi członkami, Ace Frehley'em i Peterem Crissem. Stanley odpowiedział na to, że nie miałoby to sensu i grupa równie dobrze mogłaby się nazwać wtedy "Piss" (ang. "siki"). Na to wszystko bardzo źle zareagował jeden ze wspomnianych. Będąc gościem w programie "Trunk Nation", Frehley powiedział, że byli koledzy od lat rzucają mu kłody pod nogi, a na koniec zagroził, że jeśli w wyznaczonym czasie nie doczeka się przeprosin, to ujawni zgromadzone na nich kompromitujące materiały. Niedługo później stało się jasne, że owszem, Stanley zadzwonił do Ace'a, jednak kazał mu "się pieprzyć", a nie przeprosił. Ostatecznie Frehley powiedział, że nie ujawni żadnych kompromitujących treści, gdyż "nie chce się zniżać do poziomu swoich byłych kolegów".

Przedstawiciele shock rocka! Oni uczynili z koncertów pełne grozy widowiska!

"Paul Stanley wyjdzie na imbecyla"

Emocje chyba jednak wciąż są w muzyku żywe. Najlepszym tego dowodem jest sposób zapowiedzi jego nowego albumu. W lutym 2024 roku swoją premierę ma mieć krążek Frehley'a, zatytułowany 10,000 Volts, nad którym pracował z nim Steve Brown Trixtera. Wydawnictwo zostało już dostarczone wytwórni i jak twierdzi sam gitarzysta, jest to chyba najlepszy album, jaki do tej pory nagrał i możemy się po nim spodziewać mocnego wokalu, potężnych solówek, dobrych tekstów i melodii. 

Ace w wywiadzie dla ZackAttack w stacji radiowej 93,5 FM MAX powiedział też, że jest niezwykle dumny z tego projektu także dlatego, że wielu mówiło mu, że nie da rady go nagrać, a to ze względu na reputację, jaką stworzyli mu w branży Stanley i Simmons. Gitarzysta zaznacza jednak, że od lat z powodzeniem prowadzi karierę, nagrywa kolejne płyty i aktywnie koncertuje. Na koniec muzyk dodał, że jest przekonany, że jak krążek ujrzy już światło dzienne, to "Paul Stanley wyjdzie na imbecyla".

Paul powiedział w "The Howard Stern Show", że równie dobrze moglibyście nazwać zespół "Piss" zamiast "Kiss", gdybym stanął z nimi na scenie. Cóż, kiedy ten album się ukaże, wyjdzie na prawdziwego imbecyla - powiedział Ace Frehley w wywiadzie.

Kiss - jak dobrze znasz legendę shock rocka? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W którym roku Kiss zagrali w Polsce swój pierwszy koncert?