EskaROCK Live: Turboweekend,...

EskaROCK Live: Turboweekend, KONCERT POZNAŃ
  • Miejsce: Eskulap ul. Przybyszewskiego 39, Poznań
  • Czas: Niedziela, 21 kwietnia 2013, 20:00
  • Kategoria: koncerty
  • Gwiazdy: Turboweekend, Uniqplan
Turboweekend wraca do Polski! Duński zespół zagra w naszym kraju trzy koncerty: 20 kwietnia w warszawskiej Proximie, 21 kwietnia w poznańskim Eskulapie i 22 kwietnia we wrocławskim Alibi. Będą to pierwsze klubowe koncerty zespołu w Polsce! Koncerty będą częścią cyklu Eska ROCK Live. Support: Uniqplan.

Polscy fani do tej pory mieli okazję oglądać Duńczyków na żywo na festiwalach (między innymi podczas Ursynaliów), na urodzinowym koncercie radia Eska ROCK w warszawskiej Stodole oraz na katowickich Odjazdach. Wreszcie przyszedł czas na koncerty klubowe!

Turboweekend to duński zespół synth-pop-rock’owy, założony w 2006 roku przez przyjaciół z podstawówki. Łączy w swojej muzyce hipnotyzujące dźwięki basu, perfekcyjną perkusję, zaskakujące chwilami partie klawiszowe oraz świetny wokal. Wystarczy dodać do tej mieszanki odrobinę scenicznego szaleństwa i powstaje rewelacyjny skład do grania na żywo!

Grupa nagrała do tej pory trzy albumy. Debiutanckim krążkiem „Night Shift” (2007) Turoweekend zdobył popularność w rodzimej Danii, druga płyta – „Ghost Of A Chance” (2010) i pochodzący z niej hit „Trouble Is” przyniosły zespołowi uznanie również zagranicznych słuchaczy. W 2012 roku światło dzienne ujrzało trzecie wydawnictwo Turboweekend – „Fault Lines”, którym muzycy potwierdzili, że potrafią w bardzo oryginalny sposób łączyć przemyślaną linię muzyczną z lekkością i tanecznymi klimatami.

Turboweekend, to solidne albumy, ale przede wszystkim – porywające koncerty! Muzycy prezentują się na scenie niezwykle energicznie i zapewniają zawsze intensywne koncertowe doznania. Potwierdza to chociażby statuetka Danish Music Awards w kategorii „Best Live Act”, którą Turboweekend zdobył w 2012 roku.