Dominik Pajewski

04.12.2019 (14:39)

Muzyczne podsumowanie 2019 roku. Czego słuchali Polacy?Najwyższe miejsce zestawienia najpopularniejszych artystów w Polsce ponownie zajmuje Taco Hemingway. Tuż za nim ulokowali się Bedoes oraz Tymek. Czołówka listy Spotify Wrapped 2019 wyraźnie pokazuje, że w bieżącym roku Polacy najchętniej słuchali… rodzimych raperów. Sprawdź kogo jeszcze słuchała Polska i świat.

Coroczne podsumowanie roku #SpotifyWrapped pokazuje jak w 2019 roku ponad 248 milionów ludzi na całym świecie słuchało i odkrywało albumy, piosenki, artystów, playlisty i podcasty. Nadchodzący rok 2020 to również idealna okazja, by spojrzeć wstecz i sprawdzić, najpopularniejsze pozycje ostatnich dziesięciu lat!

POWSTAŁ DOKUMENT O QUENTINIE TARANTINO! ZOBACZCIE ZWIASTUN PRODUKCJI


Czego słuchają Polacy?

Wśród 10 najczęściej słuchanych artystów w Polsce tylko dwóch pochodziło z zagranicy. Po raz kolejny na #1 miejscu uplasował się Taco Hemingway, który nie zwalnia tempa i bije kolejne rekordy. Ostatni album artysty Pocztówka z WWA, Lato '19 znajduje się wśród trzech najpopularniejszych albumów na platformie. Drugie miejsce w kategorii najpopularniejszych artystów zajmuje młody raper Borys Przybylski, znany jako Bedoes, którego album pod tytułem Kwiat polskiej młodzieży zajął pierwsze miejsce w tegorocznym rankingu najpopularniejszych albumów w Polsce.

Na trzecim miejscu Tymek - artysta, który równocześnie zdominował listę 10 najpopularniejszych piosenek z takimi hitami jak Język ciała, Rainman oraz Poza kontrolą. Amerykańska piosenkarka Billie Eilish depcze po piętach lokalnym twórcom, zajmując czwarte miejsce wśród ulubionych artystów polskich użytkowników Spotify.
 

Trendy muzyczne na świecie

Przyciągający na swe występy tłumy raper Post Malone, był najczęściej słuchanym artystą
w mijającym roku. Artysta zajął czołowe pozycje także w kilku innych kategoriach – jego album Hollywood’s Bleeding jest drugim wśród najczęściej odtwarzanych na Spotify, a piosenka Sunflower, którą nagrał wspólnie z Swae Lee, zdobyła trzecie miejsce w rankingu ulubionych utworów użytkowników platformy.

W tym roku na wysokich pozycjach znalazły się także kobiece głosy! Billie Eilish, którą często określa się popowym fenomenem generacji Z, stała się najczęściej słuchaną artystką tego roku z ponad 5 miliardami streamów na całym świecie. Co więcej, jej album When We All Fall Asleep, Where Do We Go? jest najpopularniejszym albumem 2019 roku na Spotify.

Ariana Grande, która w lutym wydała swój niezwykle popularny album Thank U, Next, zamyka pierwszą trójkę na liście najchętniej słuchanych artystów Spotify na świecie.
Piosenka Señorita, która powstała w efekcie współpracy Shawna Mendesa i Camilli Cabello - najbardziej gorącego duetu tego lata – zajęła pierwsze miejsce wśród ulubionych kawałków użytkowników Spotify.

Patrząc wstecz na ostatnią dekadę, zestawienie najchętniej słuchanych artystów otwierają Drake i Ed Sheeran, a zaraz za nimi uplasowali się Post Malone, Ariana Grande i Eminem.

A Ty czego słuchasz?

W najbliższy piątek, każdy użytkownik Spotify będzie mógł sprawdzić swoje spersonalizowane podsumowanie z informacjami o artystach, utworach, gatunkach muzycznych i podcastach, których najczęściej słuchał, a także poznać inne fakty, takie jak czas spędzony na słuchaniu muzyki i liczbę polubionych utworów. Po raz pierwszy słuchacze będą mogli uzyskać także dostęp do własnego podsumowania bezpośrednio w aplikacji Spotify na telefonie komórkowym i tablecie oraz za pośrednictwem strony internetowej spotify.com/wrapped.

Oto najważniejsze wyniki tego roku:

Najpopularniejsi artyści

Taco Hemingway        
Bedoes           
Tymek             
Billie Eilish      
Kubi Producent     
     
Najpopularniejsze utwory

„Język ciała” - Tymek, Big Scythe         
„bad guy” - Billie Eilish              
„Ona By Tak Chciała” - Ronnie Ferrari
„hot coffee” - schafter
„Rainman” - Tymek, Trill Pem,TEDE    

Najpopularniejsze albumy

„Kwiat polskiej młodzieży” - Bedoes, Kubi Producent
“WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” - Billie Eilish     
„POCZTÓWKA Z WWA, LATO '19” - Taco Hemingway
„Malomiasteczkowy” - Dawid Podsiadło          
„Klubowe” - Tymek    

Najpopularniejsze podcasty

Dwóch Typów Podcast             
Kryminatorium            
Karol Paciorek              
Tu Okuniewska            
Ja i moje przyjaciółki idiotki    
 
DANE GLOBALNE

Najpopularniejsi artyści

Post Malone
Billie Eilish      
Ariana Grande             
Ed Sheeran    
Bad Bunny     

Najpopularniejsze artystki

Billie Eilish      
Ariana Grande             
Taylor Swift   
Camila Cabello             
Halsey         
   
Najpopularniejsze utwory

“Señorita” - Camila Cabello, Shawn Mendes 
“bad guy” - Billie Eilish              
“Sunflower” - Post Malone, Swae Lee
“7 Rings” - Ariana Grande       
“Old Town Road - Remix” - Lil Nas X, Billy Ray Cyrus   

Najpopularniejsze podcasty


The Joe Budden Podcast with Rory & Mal        
My Favorite Murder with Karen Kilgariff and Georgia Hardstark            
Gemischtes Hack        
Fest & Flauschig          

WARSZAWSKI KIEROWCA AUTOBUSU, STAŁ SIĘ GWIAZDĄ TIK TOKA! NA CZYM POLEGA FENOMEN?

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Papa Roach i Hollywood Undead w Poznaniu - wygraj bilety w Esce ROCK!

  2020-02-28
  Papa Roach to jeden z najważniejszych amerykańskich zespołów rockowych. Powstał w 1993 roku w Kalifornii. Hollywood Undead to rapcore’owy zespół pochodzący z Los Angeles. Ich debiutancki album ukazał się w 2009 roku, a zespół szybko zdobył sporą rzeszę fanów. Obie ekipy wystąpią w Poznaniu, a na antenie Eski ROCK będzie można zdobyć wejściówki na te koncerty.
 • Artur Rojek tańczy w nowym teledysku

  2020-02-28
  “Bez końca”, drugi singiel z nadchodzącego albumu artysty zatytułowanego „Kundel” dostępny jest już w serwisach streamingowych. Utworowi towarzyszy nietypowy teledysk, w którym Artur Rojek tańczy!
 • Na nowym albumie AC/DC pojawi sie Malcolm Young. Jak to możliwe?

  2020-02-28
  Nowy album AC/DC jest owiany tajemnicą, jednak wiadomo, że powstaje. Okazuje się, że na krążku prawdopodobnie usłyszymy zmarłego Malcolma Younga!
 • Wiadra z Castoramy za darmo. Ludzie dosłownie się na nie rzucili

  2020-02-28
  Każdy szuka okazjonalnych promocji, dzięki którym będzie mógł zaoszczędzić kilka złotych. Niestety, czasami hasło ,,za darmo'' jest dużym błędem, o czym świadczyć mogą darmowe wiadra w Castoramie.
 • Behemoth jest nominowany w tej samej kategorii co Rammstein i Slipknot

  2020-02-28
  Behemoth od wielu lat podbija zagraniczne sceny, a od jakiegoś czasu grupa jest także gwiazdą dużych festiwali.Teraz zespół Nergala jest nominowany w tej samej kategorii co Rammstein i Slipknot. Chodzi oczywiście o najlepszy performance.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz