Mellina - ogólna zaj

i

Autor: red

mellina

Zbigniew Parafianowicz w nowym odcinku “Melliny” w Esce ROCK!

2024-07-05 9:59

W tym tygodniu premierę będzie miał kolejny już odcinek talk show “Mellina” Eski ROCK, którego prowadzącym jest Marcin Meller - historyk, dziennikarz i autor książek. Tym razem gościem epizodu będzie uznany polski dziennikarz i reportażysta - Zbigniew Parafianowicz. O czym opowiedział w “Mellinie”?

Zbigniew Parafianowicz to jeden z najbardziej znanych polskich dziennikarzy, zajmuje się przede wszystkim tematyką obszaru Europy Wschodniej. Ukończył politologię i filologię rumuńską, a pierwsze kroki w branży dziennikarskiej stawiał w takich tytułach, jak “Fakt” czy “Życie”. Od 2006 roku współpracuje z “Dziennikiem Gazetą Prawną”, ma doświadczenie pracy jako korespondent z Iraku i Afganistanu. Autor książek “Prywatne armie świata”, “Śniadanie pachnie trupem. Ukraina na wojnie” i “Polska na wojnie”, współautor pozycji “Wilki żyją poza prawem. Jak Janukowycz przegrał Ukrainę” oraz “Kryształowy fortepian. Zdrady i zwycięstwa Petra Poroszenki”.

Zbigniew Parafianowicz - Tego o pomocy naszym sąsiadom nie mówi się w mediach | Mellina

Zbigniew Parafianowicz w “Mellinie” Eski ROCK!

W rozmowie z Marcinem Mellerem Zbigniew Parafianowicz wraca do sprawy odpalenia granatnika w KGP i mówi, dlaczego tak bardzo oburzyła ona Ukraińców. W kontekście wojny na wschodzie, Parafianowicz sugeruje, żeby bliżej przyjrzeć się zbliżającym się wyborom w Mołdawii. Będzie o zbliżających się wyborach w USA, o chodzeniu po sejmowym dachu i o tym, dlaczego Rumunia jest fascynująca.

Mołdawia jest poligonem rosyjskim, jeśli chodzi o wykorzystanie deepfaków, sztucznej inteligencji i do sprawdzenia tego jak można to wykorzystać w grze politycznej.

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - nie ma w nich tematów tabu! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest także na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.

Oto legendarne koncerty na Stadionie Śląskim w Chorzowie:

Listen to "MELLINA" on Spreaker.