Targów Książki i Medów VIVELO

i

Autor: VIVELO Zapraszamy na stoisko MURATORA podczas Targów Książki i Medów VIVELO

Wisława Szymborska czytająca wiersze oraz premiera biografii noblistki na Targach Książki i Mediów VIVELO

2023-05-15 9:41

Już 21 maja, na Targach Książki i Mediów VIVELO, będzie miało miejsce niecodzienne spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej. Na PGE Narodowym, dzięki najnowocześniejszej technologii, przy wykorzystaniu Deepfake, uczestnicy będą mogli zobaczyć noblistkę recytującą swoje wiersze. Dodatkowo, podczas wydarzenia odbędzie się premiera nowego wydania biografii poetki pt. "Pamiątkowe rupiecie. Biografia Wisławy Szymborskiej", które ukazuje się w 100. rocznicę jej urodzin.

Dzięki technice tworzenia filmów, opartej na sztucznej inteligencji będzie unikalna szansa, aby ponownie zobaczyć noblistę. Dodatkowo, o twórczości poetki - w panelu prowadzonym przez dr Katarzyna Kasia - rozmawiać będą: Michał Rusinek, prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej; Janusz Drzewucki - krytyk literacki i poeta oraz współautorka biografii poetki - Joanna Szczęsna. Autorki biografii -  Joanna Szczęsna i Anna Bikont – planują również podpisywać książkę na stoisku.

Wisława Szymborska jest autorką trzynastu tomów poetyckich, laureatką literackiej Nagrody Nobla, została uhonorowana najwyższym odznaczeniem państwowym − Orderem Orła Białego. Jej wiersze przetłumaczono na ponad czterdzieści języków. Senat Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował, że Wisława Szymborska będzie patronką roku 2023. Stosowna uchwała została przyjęta 16 listopada 2022 r. podczas posiedzenia izby.

Więcej o Roku Szymborskiej na stronie: szymborska.org.pl.

Wspaniała podróż przez barwny świat literatury, porywających wydarzeń kulturalnych oraz nowych technologii rusza już 18 maja. Targi Książki i Mediów VIVELO na PGE Narodowym w Warszawie to czterodniowe wydarzenie dedykowane nie tylko miłośnikom książki w tradycyjnej formie ale także fanom technologii audio i video, które pozwolą doświadczyć wielozmysłowo książki przyszłości. Różnorodne strefy tematyczne będą miejscem, w którym odbędzie się kilkadziesiąt warsztatów i pokazów dla wszystkich grup wiekowych. Na Targach nie zabraknie znanych nazwisk – planowane są spotkania z pisarzami, influencerami oraz osobowościami ze świata kultury i sztuki.

Gośćmi specjalnymi będą m.in. Graham Masterton oraz  Aleksander Kwaśniewski, który wraz z autorem wywiadu rzeki - Aleksandrem Kaczorowskim podpisze swoją książkę. Podczas Targów spotkasz również m.in. Katarzynę Bondę, Remigiusza Mroza, Katarzynę Grocholę, Dorotę Szelągowskę, Mariusza Szczygła, Joannę Szczepkowską, Weronikę Marczak, Krystynę Mirek, Alka Rogozińskiego, Katarzynę Miszczuk, Karolinę Wójciak, Katarzyna Miller, Gabrielę Gargaś, Katarzynę Kubisiowską.

Najlepsi autorzy na Targach Książki i Mediów VIVELO

Program jest niezwykle bogaty i zróżnicowany. Na PGE Narodowym zainteresowani poznają unikalny warsztat pracy fotografów podróżniczych, jak i tajniki pracy autorów książek kulinarnych. Spędzą czas biorąc udział w pokazach kaligrafii i na wystawie kimon lub – włączą się w żywiołowe spotkania z producentami i pasjonatami podcastów oraz twórcami platform streamingowych. Warto zajrzeć też strefy #gaming, gdzie można będzie przetestować m.in. konsole retro, symulatory jazdy i automaty do gry. Targi będą też unikalną szansą by poznać pasjonujący świat słuchowisk, seriali audio i podcastów. Dzięki Aplikacja Empik Go, która jest głównym partnerem strefy #audio będzie można wspaniale się zrelaksować, zasiąść w wygodnych fotelach i wypocząć na miękkich poduchach, słuchając rozmów na scenie. Rodzice wraz z dziećmi będą mogli wziąć udział w zajęciach minfulness, czy zajęciach z ekspertką od masażu Shantala, a cała strefa #mamatatadziecko zostanie przystosowana pod potrzeby najmłodszych.

ZOBACZ TAKŻE: Agatha Christie – królowa kryminałów z barwnym życiorysem

Targi wyróżniać ma również innowacyjne podejście do budowania doświadczeń zwiedzających. Oprócz możliwości zakupu książek tradycyjnych zwiedzający będą mogli udać się w podróż w przyszłość, za sprawą multimedialnego projektu autorstwa prof. Andrzeja Bednarczyka, Rektora ASP im. Jana Matejki w Krakowie, który przedstawi swoją wizję książki przyszłości, której będzie można doświadczyć wielozmysłowo.

Do zobaczenia na Targach Książki i Mediów VIVELO!

Więcej informacji:

  • https://targivivelo.pl/
  • Facebook: Targi książki i mediów Vivelo
  • Instagram: @targi_vivelo
  • TikTok: @targi_vivelo