Wiosenne porządki w Warszawie. Ogrodnicy przystępują do swoich prac

i

Autor: narenderapal narenderapal

Wiosenne porządki w Warszawie. Ogrodnicy przystępują do swoich prac

2021-03-25 15:35

Wraz z początkiem wiosny warszawscy ogrodnicy zabrali się za porządkowanie miejskich terenów zieleni. Prace rozpoczną się od posprzątania śmieci po zimie i przygotowania roślinności do bujnego rozwoju. Następnie rozpoczną się prace pielęgnacyjne i nasadzeniowe.

Warszawscy ogrodnicy uporządkują 13 tys. arów trawników, wysieją tysiące metrów miejskich łąk i posadzą 100 tys. kwiatów jednorocznych! Zajmą się także nasadzeniami na 68 arach różanych rabat, zatroszczą się o 4800 arów krzewów i nasadzą ponad 8 tys. nowych. Prace rozpoczęły się od uprzątnięcia nagromadzonych w czasie zimy nieczystości oraz grabienia, którego celem jest m.in. pobudzenie trawników do wzrostu. Następnie rozpoczęto uzupełnianie ubytków w trawnikach oraz zakładanie nowych i wsiewanie nasion łąk miejskich do już istniejących trawników. Łąki miejskie są nie tylko ozdobą miasta, ale również bazą pokarmową wielu zwierząt, w tym cennych zapylaczy. Wśród prac będzie także m.in. usuwanie chwastów, wyściółkowanie korą okolic krzewów, wybranych rabat i mis drzew, a także odkrywanie roślin po zimie ze specjalnych okryć oraz nasadzenia kwiatów jednorocznych. Barwne nasadzenia pojawią się w kwietnikach na rondzie de Gaulle'a i na placu Zbawiciela. Zakwitnie tu ponad 80 tys. roślin cebulowych. Będą to tulipany, narcyzy, zawilce wieńcowe, ale również czosnki i szachownice. Na rondzie Romana Dmowskiego będziemy mogli podziwiać 27 tys. tulipanów.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Olsztyn. Zniszczył 200 nagrobków na cmentarzu
Sonda
Czy palenie na balkonach powinno być zakazane?
Źródło: Wiosenne porządki w Warszawie. Ogrodnicy przystępują do swoich prac