Ultra Duch Puszczy - kiedy i jaka jest trasa Maraton kolarski napędzany magią Podlasia!

i

Autor: Ultra Duch Puszczy Ultra Duch Puszczy - kiedy i jaka jest trasa Maraton kolarski napędzany magią Podlasia!

nie przegap

Ultra Duch Puszczy - kiedy i jaka jest trasa? Maraton kolarski napędzany magią Podlasia!

2024-05-27 13:49

Popularność ultrakolarstwa w Polsce z roku na rok jest coraz większa. Na dwa kółka wsiadają ludzie w różnym wieku, kierowani różnymi motywacjami. Dla jednych to hobby i rekreacja, dla innych nowe wyzwanie czy sposób na zmianę trybu życia na aktywny i zdrowy. Ideą Ultra Ducha Puszczy nie jest sama rywalizacja, ale możliwość obcowania z naturą i malowniczymi trasami wytyczonymi w całości na Podlasiu. Wydarzenie organizuje Tobiasz Jankowski – "Cycleblood" znany w środowisku kolarskim ze swojej pasji i zaangażowania. Poznajcie szczegóły już teraz!

Spis treści

  1. Ultra Duch Puszczy - TRASA
  2. Ultra Duch Puszczy - kto jest organizatorem?

- To już druga edycja Ultra Ducha. Pierwszą przygotowywaliśmy na totalnym spontanie i uczyliśmy się „na żywym organizmie”. Tegoroczne wydarzenie zaplanowane na 31.05 – 02.06 to już profesjonalna robota, na którą składa się zaangażowanie wielu fachowców, konkretna oprawa medialna i wsparcie sponsorskie topowych firm związanych z kolarstwem. Wszystkim, którzy tworzą ten projekt podoba się, iż Ultra Duch Puszczy nie jest zwykłym wyścigiem, a pamiątkowy medal za udział otrzyma każdy, kto dojedzie do mety, powiedział Tobiasz Jankowski, organizator i pomysłodawca wydarzenia.

Ultra Duch Puszczy - TRASA

Najmłodsi uczestnicy pojadą szlakiem Mini Duszka na dystansie 100 km. Dorośli ultrakolarze mają do wyboru dwie trasy gravelowe na dystansach 240 km i 560 km, a miłośnicy szosowych zmagań otrzymali wybór przejechania 240 km, 530 km lub najdłuższej i najbardziej wymagającej trasy 1220 km. Start i meta zlokalizowane są w Białowieży, gdzie organizator stworzy tętniące życiem i emocjami miasteczko oraz bazę zawodów z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

SEKRETY Tour de Pologne. Rowerem dookoła Polski | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #29

Ultra Duch Puszczy - kto jest organizatorem?

Tobiasz Jankowski „Cycleblood”, czyli Kolarz-Amator, ultramaratończyk, który przejechał 2-krotnie Bałtyk-Bieszczady Tour 1008 km, 3-krotnie Pierścień Tysiąca Jezior 610 km, a co najważniejsze, pasjonat kolarstwa, głównie długodystansowego. Tobiasz rozpoczął swoją przygodę z rowerem w 2018 roku i przejechał do tej pory niemal całą Polskę. Określa siebie jako prawdziwego kolarza romantycznego, dla którego najważniejsze jest, aby trasa była zjawiskowa. Walory widokowe i dobre asfalty są dla niego na pierwszym miejscu.

Źródło: Ultra Duch Puszczy - kiedy i jaka jest trasa? Maraton kolarski napędzany magią Podlasia!