Ufolog pokazał dwa wysuszone ciała obcych. Nie stanowią części ziemskiej ewolucji [NAGRANIE]

i

Autor: Google Maps/ Twitter: Indian Tech & Infra Ufolog pokazał dwa wysuszone ciała "obcych". "Nie stanowią części ziemskiej ewolucji" [NAGRANIE]

świat

Ufolog pokazał dwa wysuszone ciała "obcych". "Nie stanowią części ziemskiej ewolucji" [NAGRANIE]

2023-09-14 7:51

Dziennikarz i ufolog Jaime Maussan zaprezentował w parlamencie Meksyku wysuszone ciała niewielkich istot, które – jak zeznał pod przysięgą – zostały wydobyte w Peru, mają około 1000 lat, nie są ludźmi i „nie stanowią części naszej ziemskiej ewolucji”. Nagranie możecie obejrzeć poniżej.

Media przypominają, że twierdzenia Maussana nie zostały jak dotąd zweryfikowane, a sam ufolog wiązany był wcześniej z teoriami, które zostały ostatecznie naukowo obalone.

- Pokażemy dwie istoty, które zostały wydobyte w Peru w kopalni ziemi okrzemkowej. To wysuszone ciała, znalezione pomiędzy miastami Palpa i Nazca w 2017 roku, które zostały dogłębnie przebadane zarówno przez dziennikarzy śledczych, jak i naukowców – powiedział Maussan podczas specjalnej sesji meksykańskiego Kongresu poświęconej niewyjaśnionym zjawiskom.

Następnie zaprezentowano kongresmenom wysuszone ciała, przypominające niewielkie mumie, leżące w przeszklonych drewnianych skrzyniach.

Maussan twierdzi, że istotami zajmowali się m.in. badacze z Narodowego Uniwersytetu Autonomicznego Meksyku (UNAM). Przy pomocy datowania węglem C-14 ustalili, że ciała mają około 1000 lat – zapewnił. Dodał, że prześwietlenia rentgenowskie wykazały, iż w jednym z ciał znajdują się „jaja”.

Według ufologa istoty nie zostały wydobyte z rozbitych statków kosmicznych, a prawie jedna trzecia ich DNA jest „nieznana”. - Nie są to mumie. To ciała, które są zachowane w całości i nie były przedmiotem manipulacji z zewnątrz. Mają szereg elementów, które czynią je naprawdę niezwykłymi – powiedział.

Stacja Sky News przypomina, że Maussan już w 2015 roku twierdził, że mumia znaleziona w pobliżu Nazca w Peru mogła być pochodzenia pozaziemskiego. Te twierdzenia zostały jednak obalone, gdy udowodniono, że były to szczątki dziecka.

Hiszpańskojęzyczna redakcja portalu Wired podkreśla natomiast, że w Peru twierdzenia Maussana i innych ufologów w sprawie takich odkryć były określane jako fałszerstwa, sporządzone z fragmentów prawdziwych mumii ludzkich. W niektórych przypadkach potwierdzały to badania DNA.

W sesji meksykańskiego Kongresu poświęconej niewyjaśnionym fenomenom uczestniczył również m.in. amerykański pilot wojskowy Ryan Graves, który twierdził wcześniej, że podczas misji widział niezidentyfikowane obiekty latające, czyli UFO.

Wielkie odkrycia geograficzne. Co o nich wiesz? Quiz

Pytanie 1 z 10
W którym roku odkryto Amerykę?
Stacja metra widmo?! Dziennie korzysta z niej tylko 1300 osób!
Źródło: Ufolog pokazał dwa wysuszone ciała "obcych". "Nie stanowią części ziemskiej ewolucji" [NAGRANIE]