Meksyk wprowadzi obostrzenia dla turystów? Chce tego... branża turystyczna!

i

Autor: Pixaby Meksyk wprowadzi obostrzenia dla turystów? Chce tego... branża turystyczna!

To KONIEC wakacji w turystycznym raju? Będą obostrzenia. Ten kierunek wybiera mnóstwo Polaków!

2021-09-06 12:10

Turystyczny raj zamknie swoje granice dla przyjezdnych? Chodzi o kraj, który jest bardzo chętnie wybierany na urlop, także przez Polaków. Do tej pory nie obowiązywały tam obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Teraz ma się to zmienić.

Meksyk wprowadzi obostrzenia dla turystów? Chce tego... branża turystyczna!

Meksyk, bo właśnie o nim mowa, to kierunek bardzo często wybierany przez turystów. Kraj Ameryki Północnej jest chętnie wybierany przez wszystkie miesiące w roku. Wszystko dzięki bardzo ciepłej i słonecznej pogodzie.

Do tej pory w Meksyku nie obowiązywały obostrzenia covidowe dla turystów. Po przyjeździe do tego kraju nie musieliśmy poddawać się kwarantannie. Nie trzeba również było pokazywać paszportów covidowych, zaświadczeń o szczepieniu. Teraz ma się to zmienić. Tamtejsza branża turystyczna chce wprowadzenia ograniczeń dla przyjezdnych. Skąd takie działanie?

Viki Gabor o szkole i ocenach - matematyka najtrudniejsza

Od kilku tygodni w Meksyku mocno zwiększa się liczba nowych zakażeń koronawirusem - dziennie odnotowuje się ok. 20 tysięcy zachorowań. Największe ogniska są w tym momencie w najpopularniejszych kurortach. Co więcej, zaszczepionych przeciwko COVID-10 jest zaledwie ok. 27 proc. Meksykanów. Stąd więc apel o wprowadzenie ograniczeń dla odwiedzających Meksyk. Wprowadzenia obostrzeń nie chce za to prezydent Meksyku, Andres Manuel Lopez Obrador.

Co pamiętasz z podstawówki? Sprawdź swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 10
Wymień planety Układu Słonecznego, licząc w kolejności od Słońca:
Źródło: To KONIEC wakacji w turystycznym raju? Będą obostrzenia. Ten kierunek wybiera mnóstwo Polaków!