Thermomix 'idzie w odstawkę. Oto urządzenie kuchenne przyszłości!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Gadżety

Thermomix '"idzie w odstawkę". Oto urządzenie kuchenne przyszłości!

2024-06-18 12:15

Thermomix to wasze marzenie? A może już go macie i nie możecie sobie przypomnieć, jak wyglądało gotowanie bez niego? Startup Chefee Robotics stwierdza, że wasz kuchenny faworyt powinien iść już w odstawkę, bo jest... przestarzały. W końcu musimy wykonać sporo czynności, by wszystko zadziałało poprawnie. Zestaw Chefee Robotics wykona za ciebie większą część pracy. Ale i koszt tego urządzenia może zaskoczyć!

Thermomix od lat cieszy się ogromna popularnością zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jego zadaniem jest ułatwianie nam codziennego gotowania. Dzięki urządzeniu możemy sporządzić bułeczki i drożdżówki smakiem nie różniące się od tych z piekarni, lody i sorbety czy wykwintne zupy. Ale wiele zadań wciąż pozostaje po stronie użytkownika. Thermomix doczekał się godnego konkurenta, który ma zrewolucjonizować gotowanie. Posiłek dostaniesz gotowy - w zasadzie jak w restauracji! Jak to działa?

Zobacz też: Ładowanie telefonu z publicznym miejscu jest niebezpieczne? Ostrzega policja! Są kradzieże

Technologiczny Przegląd Tygodnia - 14.06
Thermomix 'idzie w odstawkę. Oto urządzenie kuchenne przyszłości!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe - Thermomix

Thermomix '"idzie w odstawkę". Oto urządzenie kuchenne przyszłości!

Zestaw Chefee posiada lodówkę, w której znajdują się niezbędne mu składniki, komplet mechanicznych ramion wraz z kamerą i płytę indukcyjną. Dzięki specjalnej aplikacji, robot przygotuje nam jedno z ponad 5000 dostępnych dań. Ma również sugerować nam przepisy, które pomagają unikać marnowania żywności. Zobaczcie jak to działa w poniższym wideo!

Cena zestawu zostawia jednak sporo do życzenia. Wynosi ona bowiem prawie 15 000 dolarów, czyli ponad 61 000 złotych. Nie każdego będzie zatem stać na tego typu luksu i sporo osób pewnie pozostanie przy gotowaniu tradycyjnym. Warto wspomnieć, ze cena Thermomixa to około 6 tysięcy złotych. Robot kuchenny Monsieur Cuisine Connect Trend (Lidlomix) kosztuje natomiast około 2 tysięcy.

QUIZ: Wynalazki, które zmieniły świat. Wstyd nie znać wszystkich odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Gdzie prawdopodobnie wynaleziono koło?
Źródło: Thermomix '"idzie w odstawkę". Oto urządzenie kuchenne przyszłości!