Teściowe

i

Autor: Materiały prasowe

teatr kamienica

"Teściowe wiecznie żywe", czyli komedia "lekko" muzyczna w reżyserii Olafa Lubaszenki w Teatrze Kamienica!

2024-04-04 20:35

O tym, co by było gdyby teściowe żyły wiecznie na deskach Teatru Kamienica! Premiera komedii „lekko” muzycznej w reżyserii Olafa Lubaszenki już 11 kwietnia.

Nadopiekuńcze mamuśki, teściowe, które wszystko wiedzą lepiej, to zmora każdego młodego małżeństwa. Ale przecież mamusia najlepiej wie, co uszczęśliwi jej dziecko, czyż nie? Tylko co na to wszystko młodzi? Czy pomimo niezadowolenia teściowych, uda im się zbudować wspólne, szczęśliwe gniazdko? „Teściowe wiecznie żywe” to sztuka przygotowana specjalnie na 15-lecie Teatru Kamienica, wybrana jeszcze przez śp. Emiliana Kamińskiego.

Najsłynniejsze kompozycje "Króla rock and rolla". Dzięki nim stał się legendą!

Podobno idealna teściowa to taka, która nie dzwoni, nie pisze, nie odwiedza… Znam jednak przypadki, kiedy teściowa okazuje się być prawdziwym skarbem i jest niezwykle pomocna. Szczególnie w sytuacjach, kiedy powiększa się rodzina. Co by się stało, gdybyśmy mieli szczęście/nieszczęście obcować z naszymi teściowymi w nieskończoność? Hmm… myślę, że wiele zależałoby od charakteru teściowej i jej podejścia do synowej lub zięcia. A jeśli ciekawi Was ten dylemat, zapraszam na nasz najnowszy spektakl „Teściowe wiecznie żywe” – zapowiada Justyna Sieńczyłło, dyrektor Naczelna i Artystyczna Teatru Kamienica.

Kto zagra w spektaklu?

Jakub Zindulka, autor sztuki, z lekkością i ciepłem analizuje skomplikowane relacje rodzinno-miłosne i z iście czeskim poczuciem humoru zadaje pytania o sprawy najważniejsze. Na scenie będzie można zobaczyć znakomity zespół aktorski: Izabela Dąbrowska jako jedna z teściowych – Gene Sedláková, hipiska i wolnych duch; Ewa Gawryluk w roli teściowej nr 2 – bezwzględnej bizneswoman, Karli Královej; a także Katarzyna Ucherska i Jakub Józefowicz jako Jindra i Karel – zakochani w sobie po uszy nowożeńcy.

O czym opowiada spektakl?

Jindra i Karel pozornie mają wszystko, czego potrzeba do rozpoczęcia szczęśliwego życia – własny kąt, stabilizację i przede wszystkim wielką miłość. Nie wszystko jednak zgadza się ze scenariuszami, które rozpisały im mamy. Pozornie są różne jak ogień i woda, ale łączy je skłonność do projektowania własnych – jakże odmiennych – oczekiwań na młodą parę.

W końcu dziecko zawsze pozostaje dzieckiem, prawda? Dorosnąć jednak będą musiały… same teściowe, które bez wątpienia czeka ostateczna lekcja odpuszczania. Przywykłe do pociągania za sznurki, Gene i Karla w wyniku absurdalnego zbiegu okoliczności będą musiały zaufać swoim dzieciom. Czy pokonają dzielące je różnice i nauczą się akceptować wybory Jindry i Karela?

Autor: Jakub Zindulka

 • Reżyseria: Olaf Lubaszenko
 • Tytuł oryginału: „Tchýnĕ na zbití”
 • Tłumaczenie: Jan Węglowski
 • Scenografia i kostiumy: Anna Rudzińska
 • Muzyka i aranżacje: Paul Gavlic
 • Choreografia: Jan Kliment
 • Charakteryzacja: Marzena Wargoś
 • Reżyseria dźwięku: Łukasz Faliński
 • Reżyseria światła: Filip Żygałło
 • Zdjęcia: Rafał Latoszek
 • Kierownik produkcji: Karolina Mieteń
Teściowe

i

Autor: Materiały prasowe

Poniżej sprawdź, co pamiętasz z komedii "U Pana Boga za piecem"!

Czy dobrze pamiętasz film "U Pana Boga za piecem"? Sprawdź się w quizie

Pytanie 1 z 10
Pasażerów z jakiego państwa przewoził autokar?