Szlachetna Paczka 2020: Kiedy startuje baza rodzin?

i

Autor: Szlachetna Paczka Szlachetna Paczka 2020: Kiedy startuje baza rodzin?

Szlachetna Paczka 2020: 14 listopada rusza baza rodzin. Wciąż brakuje wolontariuszy

2020-11-12 20:10

Około 8 tysięcy wolontariuszy i 20 tysięcy potrzebujących rodzin w całej Polsce - to dane Szlachetnej Paczki na najbliższą edycję wydarzenia. Na Mazowszu trwają właśnie ostatnie przygotowania, bo już w sobotę startuje baza. Będzie można z niej wybrać rodzinę, którą będziemy chcieli obdarować prezentem.

Szlachetna Paczka w Lublinie szuka wolontariuszy

Szlachetna Paczka 2020

Było sporo komplikacji, ale Szlachetna Paczka rusza zgodnie z planem. W sobotę startuje baza rodzin, z której będziemy mogli wybrać osoby, których chcemy wspomóc na święta. Jak wyglądają przygotowania do wielkiego weekendu cudów?

- Obecnie nasi wolontariusze jak mróweczki wprowadzają rodziny do naszej bazy. Tak, by w momencie jej otwarcia było ich jak najwięcej. Tak, by potencjalny darczyńca miał duży wybór - mówi koordynatorka Szlachetnej Paczki na Mazowszu, Marta Jankowska i podkreśla, że akcja rusza, ale wciąż są potrzebni wolontariusze.

Czytaj także: Przebiegnie maraton, by zebrać pieniądze dla bezdomnych! Dołącz do zbiórki

- Pandemia niewątpliwie wpłynęła na każdą strefę naszego życia. Również na szlachetną Paczkę i naszych wolontariuszy. Na ten moment mamy zrekrutowanych 1300 osób. Nasz cel to 3,5 tysiąca - dodaje Jankowska.

QUIZ. Najczęstsze błędy językowe. Niby 50 proc. szansy, ale komplet tylko dla tuzów z j. polskiego

Pytanie 1 z 20
Na rozruch: włanczać to...

Potrzebni bardziej niż zwykle

- W tym roku w związku z pandemią sytuacja wielu rodzin, które już wcześniej miały trudno - pogorszyła się. Dochodzą do nas informacje, że osoby, które dzięki Szlachetnej Paczce wyszły na prostą, straciły pracę, straciły źródło dochodu i znów są w ciężkiej sytuacji, jak rok temu. Jesteśmy potrzebni bardziej niż kiedykolwiek - mówi Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA.

Szczegóły rekrutacji wolontariuszy znajdują się na stronie szlachetnapaczka.pl. To właśnie tam od soboty będzie też dostępna baza rodzin.

Źródło: Szlachetna Paczka 2020: 14 listopada rusza baza rodzin. Wciąż brakuje wolontariuszy