Straż miejska zaopiekowała się rannym łabędziem. Prawdopodobnie został pogryziony

2022-08-03 13:57

Ranny ptak krył się w zaroślach. Jak twierdzi straż miejska, łabędź nie uciekał i nie bronił się. Prawdopodobnie został pogryziony przez inne zwierzęta. Po interwencji Ekopatrolu łabędź trafił pod opiekę specjalistów.

Ekopatrol niemal każdego dnia interweniuje w sprawie zwierząt wymagających pomocy. Tym razem członkowie tego oddziału straży miejskiej zaopiekowali się rannym łabędziem. Ptaka kryjącego się w zaroślach jeziorka Zgorzała niedaleko ulicy Baletowej na zielonym Ursynowie zauważyli mieszkańcy okolicznych budynków. Funkcjonariusze Ekopatrolu otrzymali zgłoszenie tuż przed godziną 11:00 i szybko ruszyli z pomocą. Po kilkunastu minutach byli na miejscu. Już na pierwszy rzut oka widać było, że zwierzę nie jest w dobrym stanie. Na szczęście strażnicy wiedzieli, jak odpowiednio zaopiekować się łabędziem.

Struś Tadzio na rehabilitacji

Ptak nie uciekał i nie bronił się

- W zaroślach przy brzegu, w kępie tataraku, odnaleźliśmy młodego łabędzia. Był słaby, nie uciekał przed nami i nie bronił się. Jedynie cicho syczał – mówi mł. insp. Sylwia Dwurzyńska, która z kolegą z patrolu przeprowadzała interwencję. Strażnicy odłowili ptaka. Wówczas okazało się, że ma poranione nogi. Ekopatrol nie wyklucza, że został pogryziony przez inne zwierzęta. Łabędź został umieszczony bezpiecznie w transporterze i przewieziony do Ptasiego Azylu na terenie warszawskiego ZOO, gdzie zajęli się nim specjaliści.

Źródło: strazmiejska.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Straż miejska zaopiekowała się rannym łabędziem. Prawdopodobnie został pogryziony