Richard Donner

i

Autor: CapitalPictures/FaceToFace/REPORTER

Richard Donner nie żyje. Reżyser Supermana i Zabójczej broni miał 91 lat

2021-07-06 8:05

W poniedziałek 5 lipca 2021 roku media obiegła bardzo smutna informacja. Zmarł Richard Donner - amerykański reżyser, producent oraz aktor filmowy. Miał 91 lat.

Richard Donner nie żyje. W poniedziałek 5 lipca 2021 roku w wieku 91 lat odszedł Richard Donner, twórca takich produkcji jak Zabójcza broń, Omen, Goonies, Superman z Christopherem Reeve'em w roli głównej czy też Ścigany. Informację o śmierci artysty potwierdziła jego żona, producentka filmowa, Lauren Schuler Donner. Jak na razie nie jest znana przyczyna śmierci reżysera.

Nie żyje Richard Donner. Reżyser miał 91 lat

Richard Donner przez wielu nazywany był ojcem współczesnego filmu bohaterskiego. Mimo że jako reżyser zadebiutował filmem X-15, to właśnie Superman z 1978 roku, z Christopherem Reeve'em w roli głównej, przyniosły mu rozgłos. Największym sukcesem artysty niewątpliwie była jednak seria Zabójcza broń, która doczekała się aż czterech części, a każda z nich cieszyła się niesłychaną popularnością wśród widzów. Reżyser wyreżyserował ponad 80 filmów, w tym takie hity, jak: Maverick, Wigilijny show, Teoria spisku, Zaklęta szkoła, 16 przecznic, Linia czasu, a także seriale - Strefa mroku, Ścigany, Kojak, Wyspa Gilligana, Ulice San Francisco. 

Tureckie seriale, których nie było w Polsce
Źródło: Richard Donner nie żyje. Reżyser Supermana i Zabójczej broni miał 91 lat