Restauracje, bary i kawiarnie pozostają zamknięte! Rząd przedłuża obostrzenia! Do kiedy?

i

Autor: Canva.com Restauracje, bary i kawiarnie pozostają zamknięte!

Restauracje, bary i kawiarnie pozostają zamknięte! Rząd przedłuża obostrzenia! Do kiedy?

2020-11-03 7:24

Rząd wydłuża obostrzenia w gastronomii! W poniedziałek wieczorem poznaliśmy decyzje w sprawie restauracji, kawiarni, barów i pubów. Wszystkie pozostają zamknięte do odwołania! Restauracje mogą wydawać dania jedynie na wynos lub dowozić je klientom. Przypominamy, że początkowo miał zostać zamknięte jedynie na okres dwóch tygodni. Co dalej z branżą gastronomiczną? Czy dostaną wsparcie? Do kiedy zamknięte będą restauracje?

To koniec marzeń o wypadzie z przyjaciółmi do knajpy w listopadzie. Restauracje, bary i kawiarnie pozostają zamknięte! Rząd przedłuża obostrzenia! W poniedziałek wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie, które zmienia wcześniejsze rozporządzenie ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Co dalej? W najbliższych dniach z pewnością spodziewać możemy się strajków lokali gastronomicznych. Chociaż rząd zapowiada pomoc dla przedsiębiorców, to z pewnością drugiego, całkowitego zamknięcia nie przetrwa wielu mniejszych przedsiębiorców. Kelnerzy i kucharze mogą mieć również problem z zatrzymaniem posady.

Restauracje, kawiarnie i bary zamknięte - do kiedy?

Już wiadomo, że obiekty branży gastronomicznej zamknięte dla gości pozostaną do odwołania. Restauracje, bary i kawiarnie będą mogły wyłącznie wydawać dania na wynos lub dowozić je klientom.

Koronawirus w Polsce - kwarantanna po wyjeździe za granicę

To nie jedyne zmartwienie Polaków. W Europie wiele krajów przywróciło ograniczenia w przekraczaniu granic. Chociaż Polska do nich nie należy, to udając się m.in. do Niemiec czy W. Brytanii, Polacy muszą przejść kwarantannę. To jednak nie koniec! Zapomnieć możemy o wakacjach w  Grecji, gdzie wjedziemy tylko z ważnym testem wykluczającym infekcję SARS-CoV-2. Podobnie jest w Słowacji.

Napisy polskich pionierów na urzędzie we Wrocławiu
Sonda
Czy lekarz z pozytywnym wynikiem na koronawirusa, który przechodzi chorobę bezobjawowo, powinien być dopuszczony do pracy z pacjentami?
Źródło: Restauracje, bary i kawiarnie pozostają zamknięte! Rząd przedłuża obostrzenia! Do kiedy?