Ponad 2 mln Polaków straci znaczne pieniądze! To już za kilka miesięcy

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Ponad 2 mln Polaków straci znaczne pieniądze! To już za kilka miesięcy

Ponad 2 mln Polaków straci znaczne pieniądze! Zmiany już za kilka miesięcy

2021-12-29 15:56

Ponad 2 mln Polaków zarabiających na poziomie płacy minimalnej zubożeje. Powód? Wszystko za sprawą rosnącej inflacji, która przekroczy 8 proc. w I kwartale 2022 roku. Od Nowego Roku czeka nas wzrost cen jeszcze szerszej palety towarów i usług.

Spis treści

  1. Wysoka inflacja
  2. Sześć miesięcy kryzysu?
  3. Co zdrożeje w 2022 roku?

Wysoka inflacja

Sytuacja finansowa wielu Polaków znacznie się pogorszy. To m.in. przez stale rosnącą inflacje. – Z moich obserwacji wynika, że z taką sytuacją będziemy borykali się przez cały 2022 rok- mówi prof. Małgorzata Kieżel ekonomista z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. - Szacunki na to wskazują i obecne dane również twardo mówią o tym, że ta inflacja jest najwyższa od 20 lat. Są to dane bardzo niepokojące, które wszyscy konsumenci bardzo mocno odczuwają -

Sześć miesięcy kryzysu?

- Jestem optymistą - myślę, że powinniśmy wracać do równowagi w drugiej połowie 2022 roku - zauważa dr Patryk Kaczmarek ekspert od rynku finansowego. - Po pierwsze, ze względu na odroczony popyt, który już nie będzie miał tego charakteru wzmożonego. Po drugie, ze względu właśnie na wysoką bazę wzrostu cen będziemy w sposób ograniczony konsumować i miejmy nadzieję, że również złoty zacznie się umacniać - dodaje.

Czytaj także: Podwyżki cen w 2022: za co zapłacimy więcej? Będzie jeszcze drożej!

Co zdrożeje w 2022 roku?

Od przyszłego roku najmocniej odczujemy wzrost cen gazu, prądu. Z produktów spożywczych: masła, cukru, oleju i warzyw. Z powodu niedoborów i ogólnego wzrostu cen, podwyżki pod uwagę biorą również producenci AGD.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Co nas czeka w 2022 roku? Sprawdź, czy jesteś gotowy na rewolucyjne zmiany!

Pytanie 1 z 12
1. To będzie rok drożyzny. Ile, według prognoz ekspertów, ma wynieść w połowie roku inflacja?
W formie 24: endermologia, czyli masaż podciśnieniowy
Źródło: Ponad 2 mln Polaków stracą znaczne pieniądze! Zmiany już za kilka miesięcy