Oddajmy lisowi futro

i

Autor: alg

Pomóż artystce stworzyć dwumetrowego lisa! "Oddajmy lisowi futro"

2021-03-09 11:18

Dwumetrowa rzeźba lisa w hołdzie zwierzętom hodowanym na fermach futrzarskich. Ogromny stelaż w kształcie zwierzęcia ma zostać obszyty... naturalnymi futrami, a o pomoc ich zgromadzeniu, artystka prosi mieszkańców Warszawy i okolic. Na dostarczenie ich do specjalnych kontenerów mają czas do końca marca.

Nauka jazdy na rolkach w domu | ESKA XD - Fit vlog #16

Oddaj futro, uratuj zwierzęta! Rzeźbiarka Ida Karkoszka zachęca posiadaczy naturalnych futer by pomogli jej w stworzeniu niezwykłej instalacji. Przygotowany już dwumetrowy stelaż w kształcie lisa chce obszyć... okryciami stworzonymi z prawdziwych zwierząt.

"W domu wielu z nas zalegają stare futra odziedziczone po Mamie lub Babci- mogą to być kołnierze, ogony lub całe płaszcze. Nie zbieram tylko lisów, wszystko co dostanę symbolicznie zszyję w całość. Dlatego zachęcam by zajrzeć do piwnic i pawlaczy a później futra przekazać do jednego z kontenerów lub przesłać mi do pracowni" - mówi artystka Ida Karkoszka.

Artystka współpracuje ze Stowarzyszeniem Otwarte Klatki, a niezwykła rzeźba ma być wyrazem sprzeciwu wobec działania ferm futrzarskich i traktowania zwierząt.

"I warunków w jakich są hodowane. Brak słów by opisać to, że dla własnego wyglądu ludzie są w stanie poświęcić życie wielu istnień i to w XXI wieku. Fermy futrzarskie na zachodzie są likwidowane, u nas wciąż cieszą się popularnością" - dodaje artystka.

Pomóż artystce stworzyć dwumetrowego lisa - gdzie oddać futra?

Futra można oddać do trzech kontenerów: znajdują się przy Teatrze Nowym, Muzeum Sztuki Nowoczesnej na Powiślu oraz przy Akademii Sztuk Pięknych na Krakowskim Przedmieściu. Akcja trwa do końca marca, później artystka zacznie prace nad rzeźbą, którą będzie można oglądać​ w Centrum Rzeźby Polskiej.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?
Źródło: Pomóż artystce stworzyć dwumetrowego lisa! "Oddajmy lisowi futro"