Wyjątkowa zbiórka na Dzień Kobiet 8 marca. Prezenty trafią do bezdomnych, ofiar przemocy i samotnych matek

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Wyjątkowa zbiórka na Dzień Kobiet 8 marca. Prezenty trafią do bezdomnych, ofiar przemocy i samotnych matek

Wyjątkowa zbiórka na Dzień Kobiet 8.03.2021. Prezenty trafią do bezdomnych, ofiar przemocy i samotnych matek

2021-03-05 21:43

To ostatnie dni wyjątkowej zbiórki z okazji Dnia Kobiet 8 marca. Z zebranych pieniędzy zostaną kupione prezenty dla tych pań, których być może w dniu ich święta nikt nie doceni. Chodzi o kobiety w kryzysie bezdomności - mieszkające w ośrodkach czy na ulicach. Obdarowane zostaną też panie mieszkające w ośrodkach pomocy, Domach Ofiar Przemocy czy Domach Samotnej Matki. Jak dołączyć do zbiórki?

To ostatnie dni, by dołączyć do wyjątkowej zbiórki z okazji Dnia Kobiet. To już piąta edycja akcji! Chodzi o obdarowanie kobiet, które niekoniecznie mogą liczyć na prezent od bliskich. Chodzi m.in. o kobiety w kryzysie bezdomności czy panie mieszkające w Ośrodkach Pomocy, Domach Ofiar Przemocy czy Domach Samotnej Matki.

- Zaczęło się od drobnego pomysłu, który podchwyciło coraz więcej osób. W 2017 roku przygotowałyśmy dla Pań około 30 paczek, w 2018 i 2019- ponad 200, a w 2020 już ponad 500 paczek w 4 miastach.  Chciałybyśmy zrobić tyle paczek, na ile wystarczy funduszy i obdarować nieznajome, znalezione przez instytucje czy ośrodki - piszą organizatorki zbiórki.

Jak wyglądały poprzednie zbiórki?

W 2017 roku przygotowano około 30 paczek, w 2018 i 2019 - ponad 200 paczek w 3 miastach. Rok temu  były to już 4 miasta i 544 obdarowane Panie!

- W tym roku dla naszych darczyńców przygotowałyśmy nagrody (tapety na telefon, pocztówki, plakaty) w zależności od wysokości wpłaty. Plakaty i pocztówki są inspirowane wierszem Wisławy Szymborskiej "Portret Kobiecy". Oczywiście można dokonać dowolnej darowizny bez opcji nagrody - zachęcają organizatorki.

Link do zbiórki znajduje się >>TUTAJ<<

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Największe ZAGRANICZNE weselne hity. Parkiet przy nich płonie, ale czy masz wiedzę na ich temat?

Pytanie 1 z 15
To praktycznie jedyny wielki hit Murray Heada. Na weselach często pojawia się jego utwór o jednej nocy w... ("One night in..."):
Czekoladowe cuda na Dzień Kobiet
Źródło: Wyjątkowa zbiórka na Dzień Kobiet 8.03.2021. Prezenty trafią do bezdomnych, ofiar przemocy i samotnych matek