Półmaraton Warszawski

i

Autor: Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland's Photostream flickr.com Półmaraton Warszawski

Warszawski Półmaraton Pokoju - trasa, dystans, lista startowa, koszulka i inne informacje o biegu

2022-03-08 11:09

Tegoroczny Półmaraton Warszawski wystartuje pod nazwą Warszawski Półmaraton Pokoju. W naszym artykule znajdziecie najważniejsze informacje na temat trasy, listy startowej czy oficjalnych koszulek biegu w stolicy.

Warszawski Półmaraton Pokoju 2022 - pod taką nazwą organizowany jest tegoroczny Półmaraton Warszawski. To wyraz solidarności z broniącą się przed rosyjską inwazją Ukrainą. Oprócz tego prowadzone będą działania mające na celu udzielenie realnej pomocy - w dzień biegu można będzie przekazać rzeczy na zbiórkę. Zaplanowano też specjalny bieg jedności z Ukrainą, a pieniądze z zapisów zostaną w całości przekazane na zrzutkę Polskej Akcji Humanitarna zbierającej środki na pomoc Ukrainie. Którędy wiedzie trasa biegu i ile kilometrów liczy? Jak wygląda oficjalna koszulka? Gdzie znaleźć listę startową? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dalszej części naszego artykułu.

Hakerzy uderzają w Rosję

Warszawski Półmaraton Pokoju - DATA i ZAPISY

Kiedy odbywa się Warszawski Półmaraton Pokoju? Wydarzenie zaplanowano na 27. marca. Tego samego dnia odbędą się też biegi towarzyszące - dziewiąty New Balance Bieg Na Piątkę, oraz 2022 Bieg Jedności z Ukrainą. Zapisy na wszystkie znajdziecie tutaj.

Warszawski Półmaraton Pokoju rozpocznie się równo o godzinie 13:00. W związku ze zniesieniem wielu obostrzeń pandemicznych, przewidziany jest start wspólny wszystkich uczestników i uczestniczek.

Warszawski Półmaraton Pokoju - TRASA i DYSTANS

Półmaraton to bieg na dystansie 21 kilometrów i 97 metrów. Start Warszawskiego Półmaratonu Pokoju zaplanowano na Nowym Mieście przy ul. Konwiktorskiej. Uczestniczki i uczestnicy pobiegną w stronę Placu Wilsona, a następnie Mostem Gdańskim na prawą stronę Wisły. Do Śródmieścia wrócą Mostem Świętokrzyskim. Z Powiśla biegacze udadzą się ulicą Rozbrat w kierunku Parku Agrykoli. Ostatnie kilometry wiodą przez Wybrzeże Kościuszkowskie i Wybrzeże Gdańskie w kierunku mety zlokalizowanej przy Multimedialnym Parku Fontann. Trasę zamieszczamy poniżej.

Zaprezentowano też koszulki New Balance Biegu na Piątkę:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Warszawski Półmaraton Pokoju - LISTA STARTOWA

Listę startową biegu znajdziecie tutaj.

Warszawski Półmaraton Pokoju - KOSZULKA

Na Warszawski Półmaraton Pokoju przygotowano specjalne koszulki. Jak wyglądają? Zobaczcie poniżej.

Warszawski Półmaraton Pokoju - LIMIT CZASOWY

Uczestników i uczestniczki obowiązuje limit czasu wynoszący 3 godziny 30 minut.

Warszawski Półmaraton Pokoju - REGULAMIN

Regulamin biegu znajdziecie tutaj.

Warszawski Półmaraton Pokoju - Facebook

Warto śledzić oficjalny profil Warszawskiego Półmaratonu Pokoju na Facebooku. Pojawiają się tam najświeższe informacje związane z wydarzeniem.

Źródło: Warszawski Półmaraton Pokoju - trasa, dystans, lista startowa, koszulka i inne informacje o biegu