Bankomat

i

Autor: jarmoluk/CC0/pixabay.com Uważaj podczas korzystania z bankomatu! Złodzieje wiedzą, jak przechwycić Twoje dane!

Pod bankomatami i bankami nadal ustawiają się GIGANTYCZNE kolejki! Nie pomagają zapewnienia NBP [ZDJĘCIA]

2022-03-01 10:54

Najpierw były kolejki na stacjach paliw, teraz kolej przyszła na bankomaty i banki. Polacy obawiają się, że zabraknie gotówki i wypłacają swoje oszczędności. Narodowy Bank Polski uspokajał już w zeszłym tygodniu, że nie ma takiej potrzeby, bo zapasy są spore, jednak zapewnienia te nie przekonują Polaków.

"W związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na gotówkę, Narodowy Bank Polski informuje, że posiada wystarczające zapasy w pełni umożliwiające pokrycie zapotrzebowania klientów banków na pieniądz gotówkowy. Wszystkie zamówienia banków realizowane są bez limitów wartościowych, w pełnej strukturze nominałowej, na terenie całego kraju" - podano w piątkowym komunikacie NBP.

Dlaczego więc Polacy nadal stoją w kolejkach pod bankami i bankomatami? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Pewne jest natomiast to, że im większa ilość osób w całej Polsce zaczyna wypłacać gotówkę w tym samym czasie, to właśnie wtedy możemy mieć problem z otrzymaniem jej. Narodowy Bank Polski w innym komunikacie mocno podkreślił, że takie sytuacje nie są komfortowe i mogą się pojawiać problemy z dostarczaniem pieniędzy.

"Z uwagi na zwiększoną skalę transakcji, w niektórych lokalizacjach mogą występować opóźnienia w dostawie gotówki do bankomatów z centrów logistycznych banków komercyjnych i firm obsługujących gotówkę" - czytamy w komunikacie NBP.

Rozwiązanie jest więc proste. Nie wpadajmy w niepotrzebną panikę, bo gotówki nie zabraknie. To jednak wciąż nie uspakaja wielu Polaków. Gromadzą się pod bankomatami, bankami, a niektórzy także pod kantorami wymiany walut.

Polacy masowo wymieniają także walutę. Kolejki można zaobserwować pod kantorami.

Po nałożeniu sankcji na Rosję, gotówki może zacząć brakować właśnie tam. W Polsce tego typu sytuacja nie będzie miała miejsca. Pieniędzy w bankach i bankomatach nie zabraknie.

QUIZ. Ekstremalnie trudny test o życiu. Wiedza ogólna

Pytanie 1 z 9
Czym jest embrion?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Źródło: Pod bankomatami i bankami nadal ustawiają się GIGANTYCZNE kolejki! Nie pomagają zapewnienia NBP [ZDJĘCIA]