Lina holownicza

i

Autor: pixabay.com Lina holownicza

PIJANY HOLOWAŁ PIJANEGO - kuriozalna i niebezpieczna sytuacja koło Nasielska

2022-05-11 12:48

Policjanci z komendy w Nasielsku ujęli dwóch kierowców, którzy i tak nie zajechaliby daleko. Jeden holował samochód drugiego. Problem w tym, że obaj byli kompletnie pijani. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule.

Opis tej sytuacji brzmi kuriozalnie, lecz tak naprawdę stwarzała ona ogromne zagrożenie! Wszystko wydarzyło się we wtorek, 10. maja na ternie gminy Nasielsk. Po godzinie 16:00 policjanci patrolujący okolicę otrzymali informację o samochodzie ciągnącym na holu drugi pojazd. Istniało podejrzenie, że osoby za kierownicami obu aut mogą być pijane! Mundurowi pojechali do miejscowości Mazewo Dworskie, skąd zgłoszono sprawę. Tam faktycznie zauważyli na drodze dwa samochody. Ten na holu musiał wcześniej zaliczyć wypadek. Miał bowiem wybite szyby. Policjanci zatrzymali kierujących do kontroli i szybko przekonali się, że podejrzenia były słuszne.

Smardze – co warto o nich wiedzieć?

Mieli prawie po 2 promile, zakaz i brak uprawnień do kierownia

Najpierw przebadano 41-letniego kierowcę ciągnącego swojego towarzysza. W organizmie miał 1,88 promila alkoholu. Dodatkowo mieszkaniec gminy Sochocin posiadał wydany przez Sąd Rejonowy w Płońsku, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Nie lepiej było w przypadku mężczyzny z rozbitego auta. 32-latek z gminy Nowe Miasto miał w wydychanym powietrzu 1,95 promila alkoholu i w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania.

Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu, 32-latkowi grozi do 2 lat więzienia. Ponadto, za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień, od 1 stycznia 2022 r. kierowany jest wniosek do sądu, gdzie orzekana jest grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. 41-latkowi grozi zaś do 5 lat pozbawienia wolności za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i kierowanie autem po pijanemu.

Źródło: kppnowydwor.policja.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: PIJANY HOLOWAŁ PIJANEGO - kuriozalna i niebezpieczna sytuacja koło Nasielska