Paco Rabanne nie żyje. Słynny projektant miał 88 lat

i

Autor: Bernaux Edouard/ABACA/Abaca/East News Paco Rabanne nie żyje. Słynny projektant miał 88 lat

Paco Rabanne nie żyje. Słynny projektant miał 88 lat

2023-02-03 15:49

Zmarł Paco Rabanne, jeden z najsłynniejszych projektantów w dziejach. Smutne wieści o śmierci 88-letniej ikony przekazało BBC News.

Paco Rabanne, a właściwie Francisco Rabaneda y Cuervo, był legendą świata mody. Projektował kiedyś dla takich marek jak Givenchy, Dior oraz Balenciaga, ale ostatecznie, w 1966 roku, przeszedł na swoje i z czasem stał się prawdziwą ikoną. Swoją sławę zawdzięczał niekonwencjonalnym pomysłom i innowacyjnemu podejściu do mody.

Paco Rabanne nie żyje. Słynny projektant miał 88 lat

Informację o śmierci Paco Rabanne potwierdziła agencja Reuters, powołując się na rzecznika hiszpańskiej grupy Puig, która kontroluje obecnie wytwórnię Paco Rabanne. W oświadczeniu zarządu firmy czytamy:

Naznaczył pokolenia swoją radykalną wizją mody, a jego dziedzictwo będzie żyło.

Paco Rabanne przyszedł na świat 18 lutego 1934 r. w Pasaia, w Hiszpanii (za dwa tygodnie skończyłby 89 lat), ale po wybuchu wojny domowej uciekł wraz z matką do Francji. Co ciekawe, z zawodu był architektem, ale to właśnie świat mody i perfumerii sprawił, że jego imię i nazwisko zna absolutnie każdy.

Paco Rabanne zmarł w piątek 3 lutego 2023 roku, w swoim domu w Portsall, we Francji. Na instagramowym profilu projektanta pojawił się poruszający wpis upamiętniający zmarłego.

Wśród najbardziej przełomowych postaci mody XX wieku, jego spuścizna pozostanie stałym źródłem inspiracji. Jesteśmy wdzięczni Monsieur Rabanne za ustanowienie naszego awangardowego dziedzictwa i zdefiniowanie przyszłości o nieograniczonych możliwościach.

Groby symboliczne znanych Polaków. Niezapomniani
Źródło: Paco Rabanne nie żyje. Słynny projektant miał 88 lat