Lockdown nawet do Wielkanocy?! Rząd nie pozostawia złudzeń

i

Autor: Unsplash Lockdown nawet do Wielkanocy?! Rząd nie pozostawia złudzeń

Nie zaszczepiłeś się? To TWÓJ problem. Kolejnego lockdwonu nie będzie, żeby chronić niezaszczepionych

2021-07-08 10:21

Szczepienia to, jak wiadomo nasz wybór, za który w przypadku wybuchu kolejnej fali, odpowiadać mogą wszyscy. Gracja powiedziała zdecydowane:DOŚĆ! Premier Mitsotakis stwierdził, że nie może wprowadzić obowiązku szczepień, ale nie planuje wprowadzania dalszych pandemicznych restrykcji.

Widmo kolejnej fali w Polsce jest coraz bliżej. Coraz więcej mówi się o innych, bardziej groźnych wariantach wirusa. Nie wszyscy chcą jednak korzystać ze szczepionek – co zatem w przypadku kolejnego lockdownu? Gracja postawiła sprawę jasno:

"Nie zamkniemy znów greckiej gospodarki z powodu pandemii koronawirusa, tylko po to, by chronić niezaszczepioną mniejszość"

- stwierdził premier Grecji Kyriakos Mitsotakis.

Najczęstsze błędy jakie popełniamy na autostradzie: Kierowco, sprawdź co robisz ŹLE!

Grecja dobrze poradziła sobie z pierwszą falą COVID-19, jednak druga zmusiła kraj do nałożenia szeregu restrykcji, które kosztowały wiele miliardów euro gospodarkę powoli wychodzącą z trwającego ponad dekadę kryzysu. Premier zapowiedział, że nie zamknie znów greckiej gospodarki z powodu pandemii koronawirusa, tylko po to by chronić niezaszczepioną mniejszość.

W Grecji około 35 proc. z 11-milionowej populacji jest już w pełni zaszczepionych. W zeszłym tygodniu rząd zaoferował młodym szereg bonusów, które miały zachęcić ich do szczepienia - między innymi 150 euro za przyjęcie przynajmniej jednej dawki szczepionki i darmowy dostęp do internetu w telefonie.

Sonda
Lockdowny w Polsce przyniosły więcej:
Lockdown w Warszawie. Jak wygląda naprawdę?
Źródło: Nie zaszczepiłeś się? To TWÓJ problem. Kolejnego lockdwonu nie będzie, żeby chronić niezaszczepionych