Na Wenus jest życie? Naukowcy odkryli związki chemiczne, które mogą to udowadniać

i

Autor: freeimages.pl/David Cowan

Na Wenus jest życie? Naukowcy odkryli związki chemiczne, które mogą to udowadniać

2021-04-16 12:35

Ludzkość usilnie próbuje znaleźć inne formy życia we wszechświecie, jednak jak się okazuje, nasz układ słoneczny może być na tyle ciekawy, że warto się mu bliżej przyjrzeć. Jak się okazuje, naukowcy natrafili na Wenus na związki chemiczne, które mogą udowadniać, że mogłoby tam być życie.

Naukowcy próbują od lat znaleźć życie we wszechświecie, patrząc również w naszym układzie słonecznym. Wychodzi na to, że aż tak daleko nie trzeba szukać, ponieważ na Wenus mogą znajdować się związki chemiczne, które zapewniłyby możliwość życia na ziemi.

Uratował konie z pożaru

Na Wenus jest życie? Naukowcy mają pewne teorie

Spokojnie, nie znaleziono obcych, tylko w atmosferze Wenus odkryto fosfowodór, dodatkowo podkreślono, że w powietrzu na planecie, znaleziono inne związki chemiczne, które mogłoby być korzystne dla rozwoju życia. Jak można przeczytać w opisie badań:

Spojrzeliśmy na archiwalne dane, które pozyskaliśmy z Pioneer Venus Large Probe Neutral Mass Spectrometer. Nasze wyniki pokazały, że w chmurach na Wenus znajduje się sporo pomniejszych związków chemicznych, pokroju fosforowodoru, siarkowodoru, azotynu, azotanu, cyjanowodoru i może amoniaku.

Wygląda na to, że w atmosferze planety znajdują się ważne związki chemiczne, tylko nie wiadomo czy związane jest to z jakimiś organizmami. Badania trwają.

Sonda
Sahara widziana z kosmosu - robi wrażenie?