Na Stadionie Legii w Warszawie powstaje Centralny Punkt Szczepień

i

Autor: fot. Legia Warszawa Na Stadionie Legii w Warszawie powstaje Centralny Punkt Szczepień

Na stadionie Legii powstaje Centralny Punkt Szczepień. "Będziemy szczepić kilka tysięcy osób dziennie"

2021-04-07 15:22

Od 19 kwietnia zacznie działać centralny miejski punkt szczepień masowych przeciwko na Stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej. W strefie Silver na Trybunie Zachodniej pojawi się 30 stanowisk do robienia szczepień. - Już wiemy, że największym wyzwaniem będzie pogodzenie organizacji meczów ze szczepieniami. Ale Legia nie boi się wyzwań - mówi rzecznik Legii Warszawa Iza Kruk.

Raport z Anteny godz. 10

Punkt szczepień na stadionie Legii

Centralny punkt szczepień masowych dostosowany do obowiązujących przepisów sanitarnych będzie zorganizowany w strefie Silver na Trybunie Zachodniej. Ułatwiając dotarcie na Stadion Legii transportem publicznym, uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa 901 kursująca między Dworcem Centralnym a obiektem przy Łazienkowskiej 3.

- Wspólnie z miastem przygotowujemy punkt szczepień, gdzie chcemy szczepić kilka tysięcy osób dziennie. W strefie Silver pojawi się blisko 30 stanowisk do robienia szczepień. Dla mieszkańców po sczepieniu będą też dostępne trybuny stadionu, aby mogli dojść do siebie i spędzić tam 15 minut po dostaniu szczepionki. Organizacja tego punktu szczepień to dla nas duże wyzwanie logistyczne, ale Legia wyzwań się nie boi. Czasy są szczególnie. Warto pomagać. Od początku pandemii pomagamy seniorom. Podczas trwającej blisko rok akcji dostarczyliśmy im ponad 45 000 bezpłatnych posiłków - mówi nam rzeczniczka Legii Warszawa, Iza Kruk.

Zaplanowane na najbliższe miesiące mecze nie są zagrożone. Klub ma pomysł na to, jak pogodzić sport ze szczepieniami. Jednak na razie Legia nie ustaliła z miastem konkretnych terminów, jeśli chodzi o okres funkcjonowania punktu szczepień na terenie stadionu. - Wszystko będzie zależało od potrzeb i bieżącej sytuacji - mówi Kruk.

Nawet 80 tys. szczepień tygodniowo

Wraz z centralnym punktem szczepień powstanie 13 punktów masowych szczepień #WarszawaSzczepi. Nowe punkty rozmieszczone będą w 10 dzielnicach:

 • na Białołęce,
 • Targówku,
 • Woli,
 • Żoliborzu,
 • Ursynowie,
 • Wilanowie,
 • Pradze-Północ,
 • Mokotowie,
 • w Wawrze
 • w Śródmieściu.

Dostaniesz szczepionkę w metrze

Trzy punkty będą się znajdować w lokalach na stacjach metra:

 • ks. Janusza,
 • Dworzec Wileński,
 • Trocka.

- Zależy nam bardzo na tym, żeby jak najszybciej zaszczepić mieszkańców naszego miasta. Żeby jak najszybciej wrócić do tej normalności sprzed pandemii. Planujemy szczepić 80 tysięcy mieszkańców tygodniowo - mówi wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska.

W ramach akcji #WarszawaSzczepi m.st. Warszawa uruchomi dedykowaną stronę internetową, za pośrednictwem której przekazywane będą najważniejsze informacje o punktach szczepień masowych, godzinach ich pracy i wszelkich zmianach.

Czytaj także: Warszawa otwiera MASOWE PUNKTY SZCZEPIEŃ! Gdzie się zaszczepić przeciw COVID-19 w stolicy? [DATA, PUNKTY]

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?
Źródło: Na stadionie Legii powstaje Centralny Punkt Szczepień. "Będziemy szczepić kilka tysięcy osób dziennie"