Metro na Woli przestaje kursować. Jak długo mieszkańcy będą musieli obyć się bez pociągów?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Metro na Woli przestaje kursować. Jak długo mieszkańcy będą musieli obyć się bez pociągów?

2021-08-11 9:39

Metro na Woli przestaje kursować. Jak długo mieszkańcy będą musieli obyć się bez pociągów? W najbliższym czasie nieczynne będą trzy wolskie stacje: Księcia Janusza, Młynów i Płocka. Chociaż Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi zastępczą linię autobusową, to z pewnością ich brak mocno odczują wszyscy mieszkańcy dzielnicy. Jaki jest powód? Chodzi o dalsza budowę drugiej linii metra, a dokładniej w związku z budową nowych stacji metra na Bemowie: Urlychów i Bemowo.

Spis treści

  1. Metro na Woli przestaje kursować. Na jak długo? 
  2. II linia metra Warszawa - kiedy koniec budowy?

Metro na Woli przestaje kursować. Jak długo mieszkańcy będą musieli obyć się bez pociągów? Budowa drugiej linii metra w Warszawie ciągle trwa. Chociaż wiele stacji już otworzono i mieszkańcy stolicy mogą się nimi cieszyć, to wciąż trwa budowa na pięciu kolejnych: Zacisze, Kondratowicza i Bródno oraz Ulrychów i Bemowo.  Na granicy Woli i Bemowa ułożonych zostanie nieco ponad 2,5 kilometra torów. By budowa mogła przebiegać sprawnie, ZTM zdecydował o czasowym zamknięciu trzech stacji metra na Woli. Nie zostawi jednak mieszkańców dzielnicy całkiem ,,na lodzie".

- Jednocześnie zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa ZM2 - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Autobusy zastępcze będą kursowały na trasie:

  • Rondo Daszyńskiego,
  • Prosta,
  • Kasprzaka,
  • Płocka,
  • Górczewska,
  • Osiedle Górczewska.
Jarosław Gowin wyrzucony z rządu. Morawiecki zdecydował

Metro na Woli przestaje kursować. Na jak długo? 

Od poniedziałku 16 sierpnia do piątku 27 sierpnia. Nieczynne będą trzy stacje drugiej linii metra na Woli: Księcia Janusza, Młynów i Płocka. Druga linia metra ma  za zadanie połączyć Bemowo z Targówkiem. Będzie liczyć aż 21 stacji. Obecnie działa już 13 stacji, czyli odcinek łączący Wolę z Targówkiem.

II linia metra Warszawa - kiedy koniec budowy?

Pięć stacji o których mówiliśmy już niebawem powinno zostać ukończonymi. Najprawdopodobniej pierwsi pasażerowie będą mogli z nich skorzystać w drugiej połowie 2022 roku.

Źródło: Metro na Woli przestaje kursować. Jak długo mieszkańcy będą musieli obyć się bez pociągów?