Marsz Niepodległości 2021: TRASA. Którędy przejdzie marsz 11 listopada w Warszawie?

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/SUPER EXPRESS Marsz Niepodległości 2021: TRASA. Którędy przejdzie marsz 11 listopada w Warszawie?

Krzyki, zamieszki, PODPALENIE. Tak wyglądał 11 listopada w Warszawie!

2020-11-11 18:37

11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości Polski. Chociaż Rafał Trzaskowski, zgodnie z opinią Sanepidu, nie wyraził zgody na zorganizowanie marszu, to Warszawiacy byli świadkami spontanicznego zgromadzenia. Prócz planowanego przejazdu samochodami ulicami stolicy, tłumy ruszyły również pieszo. Nie obyło się bez zamieszek, a nawet doszło do podpalenia! Więcej przeczytacie w tym artykule

11 listopada i w 2020 roku nie przebiegał w stolicy spokojnie. Tysiące ludzi na ulicach Warszawy i policja blokująca Marsz Niepodległości, to widok, jakiego nie można się było spodziewać. Manifestacja, która miała być jedynie przejazdem samochodów i motocykli stołecznymi ulicami, zamieniła się w marsz, do którego przyzwyczailiśmy się w ubiegłych latach. Ze względu na to, że uczestnicy marszu wyszli na ulice - stołeczna policja nie pozwalała ruszyć pochodowi.

- Zachowanie przedstawicieli Marszu Niepodległości mówiących o "policyjnych prowokacjach" to przykład skrajnego fałszu i nieodpowiedzialności. - komentują słowa przedstawicieli marszu policjanci.

Krzyki, zamieszki, PODPALENIE. Tak wyglądał 11 listopada w Warszawie!

Podczas spontanicznego zgromadzenia, które uformowało się 11 listopada w stolicy, nie brakowało nieprzyjemnych incydentów. Kluczowym było podpalenie jednego z mieszkań. W pewnym momencie doszło też do starcia z policją. ZTM musiał wstrzymać ruch pociągów na odcinku Warszawa-Wschodnia - Warszawa-Zachodnia

Atakowani byli również przypadkowi przechodnie.

Trudna sytuacja była również we Wrocławiu. Tam 14 osób zostało zatrzymanych, 5 rannych - w tym trzech policjantów. Tam również władze miasta rozwiązały marsz narodowców, zorganizowany w Święto Niepodległości pod hasłem: "Żeby Polska była Polską".

Pożar mieszkania na Marszu Niepodległości. Narodowcy rzucali race w balkon z flagą LGBT
Zamieszki na Marszu Niepodległości. Płonęło mieszkanie
Narodowcy rzucają petardy w policję
bójka na marszu
Źródło: Krzyki, zamieszki, PODPALENIE. Tak wyglądał 11 listopada w Warszawie!