Kopalnia kryptowalut w szkole policyjnej

i

Autor: pixabay.com Kopalnia kryptowalut w szkole policyjnej

Kopalnia kryptowalut w SZKOLE POLICYJNEJ - proceder odbywał się w Legionowie

2021-09-28 14:17

Prokuratura, po zawiadomieniu przez Biuro Spraw Wewnętrznych Policji, wszczęła śledztwo dotyczące nielegalnej kopalni kryptowalut działającej w szkole policyjnej w Legionowie. W procederze wykorzystywano sprzęt służbowy. Więcej o sprawie w naszym artykule.

Nielegalna kopalnia kryptowalut w szkole policyjnej w Legionowie - informacja o sprawie pojawiła się w mediach 28 września. Zajęła się tym już prokuratura po otrzymaniu zgłoszenia od Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Samo "kopanie" kryptowalut jest całkowicie legalne, jednak "kopalnie" potrzebują dużych mocy obliczeniowych komputerów połączonych w sieć i generują ogromne zużycie energii elektrycznej. Dla wielu osób prywatnych jest to zwyczajnie nieopłacalne. Przestępstwa powiązane z tym działaniem polegają więc na bezprawnym wykorzystywaniu sprzętu lub kradzieży prądu. Tak właśnie było w przypadku legionowskiego Centrum Szkolenia Policji. Choć nie wiadomo, ile osób mogło brać udział w procederze, z doniesień wynika, że nielegalną kopalnię kryptowalut prowadzili cywilni pracownicy szkoły.

ESKA Live: Smolasty z koncertem, jakiego jeszcze nie widzieliście!

Wykorzystywali służbowy sprzęt i kradli prąd

O sprawie jako pierwszy poinformował serwis rmf24.pl. Z informacji, do których dotarli dziennikarze, wynika, że śledztwo dotyczy niedopełnienia obowiązków przez osoby z kierownictwa szkoły odpowiadające za sprzęt informatyczny placówki, przywłaszczenie sprzętu i kradzieży prądu.

Serwis dodaje, że nieuczciwi pracownicy szkoły policyjnej wykorzystywali komputery służbowe, urządzenia sieciowe i szerokopasmowe łącze internetowe szkoły. Na chwilę obecną nie wiadomo, jak długo trwało działanie nielegalnej kopalni i ile mogła na tym stracić szkoła.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Kopalnia kryptowalut w SZKOLE POLICYJNEJ - proceder odbywał się w Legionowie