Kiedy jest Wigilia klasowa 2021? Czy jest wtedy wolne od szkoły? Sprawdź!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Kiedy jest Wigilia klasowa 2021? Czy jest wtedy wolne od szkoły? Sprawdź!

2021-12-01 13:48

Nadchodzą święta! To wyjątkowy czas, który chcemy dzielić z rodziną i oczywiście przyjaciółmi. Przy wigilijnym stole spotkamy się również w szkolnej klasie. Kiedy jest Wigilia klasowa 2021? Czy jest wtedy wolne od szkoły? Sprawdź!

Spis treści

  1. Kiedy jest Wigilia klasowa 2021?
  2. Czy jest wtedy wolne od szkoły?
  3. Wigilia klasowa 2021 - obostrzenia. Czy obowiązują?

Boże Narodzenie 2021 nadchodzi! Święta w tym roku będą inne niż wszystkie, chociaż nie tak smutne jak jeszcze rok temu. W 2021 roku będziemy mogli spotkać się wspólnie przy wigilijnym stole z rodziną, nawet jeśli będzie to wymagało wyjazdu do innego miasta. Osób zaszczepionych nie obowiązują również obostrzenia. To oznacza, że jeśli przyjęliśmy dwie lub trzy dawki szczepionki, to bez przeszkód możemy się spotkać z najbliższymi. Jest jednak wyjątek. Wigilię w domu spędzimy jeśli zachorujemy. Jednak zanim nadejdzie ten szczególny dzień, to czeka nas jeszcze cykl spotkań przedświątecznych w szkole i pracy. O ile wiele firm zdecyduje się na odwołanie wigilii w pracy, to szkoły z pewnością zezwolą uczniom na spotkania! Kiedy będą się one odbywać? O jakiej godzinie?

Tragiczny finał warszawskich reprywatyzacji. Do kin wchodzi film „Lokatorka”, który pokazuje prawdę!

Kiedy jest Wigilia klasowa 2021?

Wigilie klasowe odbywać będą się w większości szkół w tygodniu świątecznym. Oznacza to, że uczniowie spotkają się by świętować w dniach od 17 do 22 grudnia. Godzina jest jednak dowolna.

Czy jest wtedy wolne od szkoły?

Czy w dniu wigilii klasowej jest wolne? Wiele zależy od decyzji dyrekcji. Uczniowie starszych klas będą z pewnością świętować na godzinie wychowawczej, a inne lekcje odbędą się według planu. Ci młodsi mogą natomiast spokojnie zaplanować inne aktywności na resztę dnia.

Podlaskie. Lepiej na to nie patrz! Nielegalna bimbrownia w opuszczonej oborze

Wigilia klasowa 2021 - obostrzenia. Czy obowiązują?

Obostrzenia nie obowiązują w klasie, chociaż wskazane jest zachowanie dystansu, spożywanie napojów i posiłków z osobnego talerza i kubka. Warto również w tym roku nie przytulać się i nie całować podczas składania życzeń. udziału w szkolnych wigiliach nie wezmą również osoby, które będą musiały pozostać na kwarantannie domowej.

Quiz. Skąd się wzięły nazwy miesięcy?

Pytanie 1 z 12
"Lipiec" nazywa się tak z powodu...
Źródło: Kiedy jest Wigilia klasowa 2021? Czy jest wtedy wolne od szkoły? Sprawdź!