Koronawirus. Kiedy powrót OBOSTRZEŃ w Polsce? Minister zdrowia podał datę!

2021-08-26 9:29

Czwarta fala pandemii koronawirusa powoli się rozkręca. Przedstawiciele rządu już zakomunikowali, że restrykcje w Polsce powrócą na jesień. Minister zdrowia podał konkretną datę. Kiedy możemy spodziewać się powrotu obostrzeń?

Czwarta fala pandemii koronawirusa w Polsce. Kiedy powrót obostrzeń?

Coraz więcej mówi się o czwartej fali pandemii koronawirusa. W Polsce stopniowo rośnie liczba zakażeń COVID-19. Szef KPRM Michał Dworczyk podkreślił ostatnio, że czwarta fala pandemii koronawirusa w naszym kraju już się rozpoczęła. Na ten moment notuje się ponad 200 zakażeń koronawirusem dziennie. Ta liczba ma jednak rosnąć. Z symulacji, które przedstawił rząd czwarta fala pandemii COVID-19 przybierze na sile we wrześniu oraz w październiku.

Wiemy też, że obostrzenia pojawią się w "ujęciu powiatowym". Polska zostanie podzielona na trzy strefy: zieloną, żółtą i czerwoną.

Raport z anteny 25.08, godz.10

Będzie przeskalowanie liczby zakażeń. Brany pod uwagę będzie też stopień wyszczepialności – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej.

Powiaty będą trafiać do strefy żółtej przy 12 zakażeniach na 10 tysięcy osób. Do czerwonej natomiast przy 24 zakażeniach na 10 tysięcy mieszkańców. Wysoki poziom zaszczepienia ma przenosić powiat do niższej strefy.

Kiedy powrót obostrzeń w Polsce? Minister zdrowia podał datę

Kiedy w Polsce można spodziewać się powrotu obostrzeń? Wciąż nie wiadomo, czy restrykcje będą w tym samym stopniu dotyczyć osób zaszczepionych, jak i tych, które nie zdecydowały się przyjąć preparatu. Rząd nadal zastanawia się, jak powinny wyglądać restrykcje w Polsce w przypadku czwartej fali pandemii. Minister zdrowia zdradził, jednak kiedy może nastąpić powrót obostrzeń w naszym kraju.

Spodziewamy się, że we wrzesień wejdziemy ze średnią liczbą zakażeń 200-300. Spodziewamy się przyspieszenia w drugiej połowie września i wtedy, w zależności od liczby hospitalizacji będziemy podejmowali decyzje o obostrzeniach - powiedział Adam Niedzielski.

Oznacza to, że pierwsze obostrzenia mogą pojawić się jeszcze we wrześniu.

Sonda
Czy za brak szczepienia przeciwko Covid-19 powinny grozić kary finansowe?
Źródło: Koronawirus. Kiedy powrót OBOSTRZEŃ w Polsce? Minister zdrowia podał datę!