Jak dobrze znasz film ”Zróbmy sobie wnuka”? QUIZ z kultowej komedii ze świetną obsadą!

i

Autor: AKPA QUIZ z filmu "Zróbmy sobie wnuka"

quizy

"Zróbmy sobie wnuka" skończyło 20 lat! Spóbuj zdobyć komplet punktów w TRUDNYM QUIZIE z komedii

2024-05-21 14:21

Początek lat 2000. okazał się być niezwykle ciekawym czasem dla polskiego kina. To właśnie w tym okresie na ekrany rodzimych kin trafiały liczne komedie - i to z doborową obsadą. W tym roku mija chociażby dokładnie dwadzieścia lat od premiery, do dziś uwielbianej, produkcji "Zróbmy sobie wnuka"! Jak dobrze ją znasz? Sprawdź się!

Początek lat 2000. to ciekawy czas w polskim kinie. To właśnie w tym okresie czasu powstawały i trafiały do kin kultowe dziś produkcje, jak Poranek Kojota, Chłopaki nie płaczą, Dzień Świra czy Sezon na leszcza. Dokładnie we wrześniu 2002 roku natomiast rozpoczął się okres produkcji innej, słynnej dziś komedii - Zróbmy sobie wnuka. Film wyreżyserował i napisał do niego scenariusz Piotr Wereśniak, tworząc skrypt na podstawie sztuki Dwie morgi utrapienia autorstwa Marka Rębacza. 

Mellina - Księżyk: na premierze zespołu Perfect ludzie przewracali stoły z jedzeniem

"Zróbmy sobie wnuka" - quiz z komedii

Komedia trafiła do polskich kin 10 października 2003 roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem, za co w dużej mierze odpowiadała wyborowa obsada. W główne role w filmie Zróbmy sobie wnuka wcielili i wcieliły się Andrzej Grabowski, Joanna Żółkowska, Małgorzata Kożuchowska, Zbigniew Zamachowski, Paweł Deląg, Katarzyna Bujakiewicz i Bartłomiej Topa. W tym roku mija więc dwadzieścia lat od premiery produkcji. Jak dobrze ją znasz?

Sprawdź się w quizie:

Jak dobrze znasz film ”Zróbmy sobie wnuka”? QUIZ z kultowej komedii ze świetną obsadą!

Pytanie 1 z 10
Uprawą czego zajmuje się Maniek Kosela?