Polskie filmy

Nowa polska komedia podbija Netfliksa na całym świecie. Szkoda, że opinie zbiera masakryczne

2024-02-22 19:02

“Zabij mnie, kochanie” to nowy film Filipa Zylbera, twórcy “Serce nie sługa” i “Jak poślubić milionera?”. Filmowiec widocznie ma smykałkę do produkowania ciężkostrawnych romcomów, które przyciągają przed ekrany prawdziwe tłumy. Jego ostatnie dzieło cieszy się bowiem nie lada popularnością – i to globalną! – na Netfliksie, ale przy okazji… mieszane jest z błotem.

“Zabij mnie, kochanie” globalnym hitem Netfliksa

Netflix lubi inwestować w polskie produkcje, ale niestety z różnym skutkiem. Dowiózł nam bowiem takie perełki jak “1670”, “Infamia”, czy “Rojst”, lecz jednocześnie raczy nas co jakiś czas potworkami pokroju “Dziewczyny i kosmonauty”, “Poskromienia złośnicy”, czy właśnie “Zabij mnie, kochanie”.

Rzeczona komedia romantyczna zadebiutowała w serwisie dzień przed Walentynkami i ruszyła z kopyta, szybko zyskując na popularności. Obecnie znajduje się w TOP10 najchętniej oglądanych produkcji Netfliksa w aż 31 krajach. W Polsce zajmuje zaszczytne drugie miejsce (numerem jeden jest równie źle oceniany szwedzki thriller “Zapadlisko”), ale cieszy się wzięciem też m.in. w Niemczech, Turcji, Brazylii i Wenezueli.  

SPRAWDŹ TEŻ: Lindsay Lohan w absurdalnym romcomie Netfliksa. “Irlandzkie życzenie” nowym “Zakręconym piątkiem”?

Na Filmwebie “Zabij mnie, kochanie” może “pochwalić się” oceną 4/10, zaś w serwisie Rotten Tomatoes (gdzie głosują głównie zagraniczni widzowie) uzbierał zaledwie 18% pozytywnych opinii, odnotowując ocenę 2.1/5. No nie wygląda to dobrze.

A co jest nie tak z “Zabij mnie, kochanie”? Opinie zamieszczone w sieci wskazują, że największą bolączką filmu jest jego zwyczajnie głupia i bezsensowna fabuła, kretyńskie postępowanie bohaterów i ogólna przewidywalność. Na YouTubie ktoś pokusił się nawet o komentarz, że Jaki kraj tacy Pan i Pani Smith.

“Zabij mnie, kochanie” – obsada i fabuła. O czym opowiada film?

“Zabij mnie, kochanie” nakreśla nam losy Natalii i Piotra – małżeństwa, które wreszcie ma szansę wyjść z kłopotów. Tak się bowiem składa, że wygrali los na loterii i szybko zaczynają kombinować, jak cały hajs zgarnąć tylko dla siebie. Czy dotrzymają obietnicy, że tylko śmierć ich nie rozłączy?

W rolach głównych wystąpili Weronika Książkiewicz i Mateusz Banasiuk, a na ekranie partnerują im m.in. Agnieszka Więdłocha, Piotr Rogucki, Mikołaj Roznerski, Paulina Gałązka, Mirosław Baka i Piotr Gąsowski.

SPRAWDŹ TEŻ: Netflix z MOCARNĄ listą nowości na marzec. Wśród premier polska komedia z gwiazdą “Znachora” w roli głównej

Kultowe polskie komedie: jak dobrze jest znasz? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy

Pytanie 1 z 10
Uzupełnij cytat: "Dawno temu ja też zaufałem pewnej kobiecie i wtedy dałbym sobie za nią ... uciąć"
Polskie komedie: quiz
Zagraniczne filmy nakręcone w Polsce | To Się Kręci #17
Listen on Spreaker. Źródło: Nowa polska komedia podbija Netfliksa na całym świecie. Szkoda, że opinie zbiera masakryczne