Popularne seriale

To już koniec “Wiedźmina”: Netflix zapowiada ostatni sezon. Są też fotki Liama Hemswortha z resztą obsady

2024-04-18 18:48

Choć netfliksowemu “Wiedźminowi” nie można odmówić popularności, z uznaniem widzów i krytyków jest już znacznie gorzej. Niektórych z was z pewnością zainteresuje jednak fakt, że prace nad 4. sezonem oficjalnie ruszyły, a Netflix potwierdził na ilu sezonach zakończy się nasza przygoda z serialowym Geraltem (którego od tej pory grał będzie Liam Hemsworth).

Ruszyły zdjęcia do czwartego “Wiedźmina”

Po miesiącach przygotowań ekipa “Wiedźmina” wróciła na plan, by nagrać 4. sezon, w którym Henry’ego Cavilla zastąpi znany choćby z “Igrzysk śmierci” Liam Hemsworth. Na obecną chwilę nie wiemy, kiedy nowe odcinki pojawią się na Netfliksie, ale z uwagi na to, że obsada dopiero co spotkała się na próbnym czytaniu scenariusza, druga połowa 2025 roku wydaje się najwcześniejszą z realnych opcji.

Geralta zagra wspomniany Liam Hemsworth, a do obsady dołączył m.in. gwiazdor “Matrixa” Laurence Fishburne jako Regis. W swoich rolach powrócą zaś Anya Chalotra jako Yennefer z Vengerbergu, Freya Allan jako księżniczka Cirilla i Joey Batey jako Jaskier. Zdjęcia obsady znajdziecie w galerii podpiętej w górnej części artykułu.

SPRAWDŹ TEŻ: Netflix porwał się na kolejną klasykę literatury. Tak prezentuje się “Sto lat samotności”

“Wiedźmin” – o czym opowie 4. sezon?

W oficjalnym opisie fabuły 4. sezonu “Wiedźmina” czytamy: po wstrząsających i przełomowych dla Kontynentu wydarzeniach, kończących trzeci sezon produkcji, nowa część serii śledzi losy Geralta, Yennefer i Ciri, którzy będąc z dala od siebie, muszą przemierzyć spustoszony wojną Kontynent i zmierzyć się z jego licznymi demonami. Jeśli uda im się zjednoczyć i pokierować grupami odmieńców, wśród których się znaleźli, mają szansę przetrwać chrzest ognia i ponownie się odnaleźć.

“Wiedźmin” – 5. sezon będzie już ostatnim

Przy okazji włodarze Netfliksa poinformowali, że serial doczeka się jeszcze jednego sezonu i na tym zakończy swój żywot. Obie nadchodzące serie będą adaptacjami “Chrztu ognia”, “Wieży Jaskółki” i “Pani Jeziora” Andrzeja Sapkowskiego (pytanie tylko, na ile wiernymi?).

SPRAWDŹ TEŻ: Najlepsze seriale true crime. Które produkcje warto obejrzeć?

WIEDŹMIN: gwiazdy serialu o 3. sezonie i wierności względem książek Sapkowskiego (WYWIAD)
Źródło: To już koniec “Wiedźmina”: Netflix zapowiada ostatni sezon. Są też fotki Liama Hemswortha z resztą obsady