Tomasz Kot

i

Autor: Pawel Wodzynski/East News

ZESTAWIENIE

W jakich zagranicznych filmach zagrał Tomasz Kot? Gdzie jeszcze zobaczymy aktora?

2024-04-19 13:14

Zdaje się, że polscy aktorzy coraz częściej pojawiają się w zagranicznych produkcjach. I co ciekawe, wśród nich znajdują się nie tylko Marcin Dorociński i Joanna Kulig, ale również Tomasz Kot. O jego świetnych rodzimych występach na ekranie słyszymy wszyscy, a gdzie pojawił się aktor za granicą?

Tomasz Kot to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych aktorów w Polsce. Po oscarowym sukcesie "Zimnej Wojny" zyskał również wielkie uznanie i zainteresowanie filmowców z całego świata. Niewiele brakowało, a zagrałby nawet w filmie o przygodach Jamesa Bonda - "Nie czas umierać". Jednak producenci i reżyserzy nie mogli się w tej kwestii porozumieć i ostatecznie nie zobaczyliśmy Polaka obok Agenta 007. Mogliśmy podziwiać go za to w amerykańskim Vogue, czy na koncertach The Chemical Brothers. A jeżeli chodzi o zaproszenia na zagraniczne castingi, to do tej pory dostaje ich całkiem sporo, ale jak sam wspomina "przebić się jest już trochę trudniej". Było jednak kilka momentów, kiedy mu się to udało!

Zagraniczne role Marcina Dorocińskiego, o których nie wiedziałeś | To Się Kręci #28

Tomasz Kot i "Wróg doskonały" (2020)

Jedną z głośniejszych produkcji z udziałem polskiego aktora jest "A Perfect Enemy". W filmie wciela się w znanego architekta, który zostaje zaczepiony przez gadatliwą dziewczynę na lotnisku. Przypadkowe spotkanie zamienia się jednak w coś niepokojącego.

Brytyjski serial "Świat w ogniu: Początki" (2019)

Niewiele osób o tym wie, ale polski aktor zagrał również w jednym serialu wspólnie z Helen Hunt i Seanem Beanem. Za produkcję było odpowiedzialne BBC, a sam tytuł opowiada wielowątkową historię o II wojnie światowej, widzianej oczami zwykłych ludzi.

"Przestroga" (2021)

Tomasz Kot wystąpił również w zagranicznym thrillerze sci-fi "Warning (Przestroga)". Na ekranie pojawił się u boku Alexa Pettyfera, Patricka Schwarzeneggera (tak, syn Arnolda), Ruperta Everetta oraz Thomasa Jane’a. Film zgłębia samotność, śmierć i sens życia, gdy zderzają się ze sobą skrajnie różne życia w przeplatających się historiach osadzonych na Ziemi w niedalekiej przyszłości.

Tomasz Kot, Diane Kruger i "Joika"

Polski aktor wcielił się w filmie "Joika" w postać Vitaliyego Ivanova. To historia o młodej i ambitnej balerinie, która opuszcza rodzinny dom w USA dla rosyjskiego baletu. Za pięknem tańca i wschodzącej kariery czai się jednak świat pełen bólu i brutalnej rywalizacji.

"Nikola Tesla. Piękny umysł" pod znakiem zapytania

Oczy całego świata zwróciły się w stronę polskiego aktora, kiedy oficjalnie ogłoszono, że wcieli się w legendarnego Teslę! Niestety obecna w tamtym czasie pandemia pokrzyżowała plany produkcyjne i teraz trudno powiedzieć, kiedy ruszą pracę nad filmem. Według Tomasza Kota mogą nawet w ogóle nie wrócić, czego trochę żałuje.

Źródło: W jakich zagranicznych filmach zagrał Tomasz Kot? Gdzie jeszcze zobaczymy aktora?