Tom Morello o Randym Rhoadsie: Miał w sobie wirtuoza muzyki klasycznej

2020-10-14 14:44
Ilustracja do artykułu
Autor: screen: youtube.com/watch?v=EZjtl8jGdac&ab

Randy Rhoads był wzorem dla wielu gitarzystów, którzy do dzisiaj podkreślają, jak ważną był postacią. Tom Morello wrócił niedawno do tematu słynnego gitarzysty.

Randy Rhoads był gitarzystą, który inspirował wielu artystów, stając się później wzorem do naśladowania. Muzyk często jest wspominany i często mówi się o nim, że był talentem niebywałym. Słynnego gitarzystę Ozzy'ego Osbourne'a, postanowił wspomnieć Tom Morello.

METALLICA ZAPOWIADA SPECJALNY KONCERT AKUSTYCZNY. GDZIE GO OBEJRZYMY?


Tom Morello wspomina Randy'ego Rhoadsa: miał w sobie wirtuoza muzyki klasycznej

W rozmowie dla Forbesa, Tom Morello wspomniał swoje odczucia, gdy pierwszy raz usłyszał Randy'ego Rhoadsa:

Nie mogłem uwierzyć w to, co słyszałem. Ten potężny riff - miałem wrażenie, że słyszę najlepszy riff wszech czasów. Potem wszedł wokal Ozzy'ego, ale brzmiał inaczej niż w Black Sabbath. Następnie solo gitarowe. W aucie siedziało trzech fanów new wave, którzy chcieli wyjść i zobaczyć występ Kajagoogoo w telewizji. Kazałem się im zamknąć. Zmusiłem ich do szeptu, żeby usłyszeć pod koniec utworu, co to za kawałek. Potem kupiłem kasetę i Randy po prostu powalił mnie na kolana. (...) To było niesamowite. Nigdy wcześniej nie było takiego gitarzysty, który miał w sobie wirtuoza ze świata muzyki klasycznej i potrafił jammować z furią niczym Angus Young. Jednocześnie mógł grać arpeggio niczym Paganini.


JARASZ SIĘ OKŁADKĄ PIERWSZEJ PŁYTY BLACK SABBATH? TERAZ MOŻESZ MIEĆ POSTAĆ Z OKŁADKI W DOMU