Tester Gier prezentuje singiel 'Crossover' [WIDEO]

i

Autor: foto: Filip Hyła

Tester Gier prezentuje singiel 'Crossover' [WIDEO]

2021-10-04 15:11

„Crossover” to już trzeci singiel Testera Gier promujący najnowszą płytę pt. „Wielkie Kontrakty, Duże Wytwórnie”. Już 4 października, na pięć dni przed planowaną premierą albumu, singiel wraz z teledyskiem pojawił się na oficjalnym kanale Brain Dead Familiawytwórni muzycznej rapera Słonia.

Tester Gier jest jedną z nielicznych kapel w Polsce reprezentujących nurt crossover thrash (miksturę punku, hc i thrashu), która postawiła na teksty w rodzimym języku. Grupa funkcjonuje od 2012 roku nieprzerwanie i aktywnie - na swoim koncie ma setki koncertów w Polsce, jak i poza granicami kraju. Zespół dzielił scenę z międzynarodowej sławy tuzami gatunku, m.in. Sucidal Tendencies, Sepultura, DRI, czy Agnostic Front. Choć ci rdzenni Ślązacy kojarzeni są często z prześmiewczo-ironicznych tekstów, serwują słuchaczom kawał poważnej, ciężkiej muzyki. Brak pozerskiego zadęcia, zapadające w pamięć koncerty i ociekające energią teledyski wsparte na solidnym muzycznym fundamencie czynią ich jednym z najciekawszych zespołów krajowego undergroundu.

Co tam w środku gra - Black Sabbath - Technical Ecstasy

”CROSSOVER” to nazwa trzeciego singla i trzeciego w kolejności numeru na płycie "Wielkie Kontrakty, Duże Wytwórnie”. Utwór jest klasycznym reprezentantem tytułowego gatunku crossover thrash - można tu znaleźć wszystko, co dla niego charakterystyczne: szybkie tempo, dynamiczne gitarowe riffy i solówki, szorstkie, nieugłaskane, oldschoolowe brzmienie, a także truckerki z wygiętym do góry daszkiem, kraciaste koszule, amerykańskie fury i deskorolki - tzw. styl skate punk culture, którym nowy teledysk Testera przesiąknięty jest na wskroś. Najnowsze dzieło Testera jest już dostępne na oficjalnym kanale YouTube wydawcy.

Klip do utworu został nakręcony w Wodzisławskim Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” i w katowickim „Skate in Park”. Duże wsparcie podczas zdjęć okazali tzw "TxGx Maniacs" czyli najwierniejsi fani zespołu, którzy zjechali się tłumnie na nagrania m.in. z Poznania, Chodzieży czy Warszawy. Za produkcję klipu odpowiada Patryk Radwański z MAMYTOSTUDIO, studia odpowiedzialnego za teledyski dla Popka, KaeNa, Malika Montany, czy Śliwy. Efektem tej grupowej inicjatywy jest teledysk barwny, ociekający energią i wpasowujący się jak ulał w ramy gatunku crossover.

Rammstein - najmniej znane zdjęcia zespołu. Tego mogliście nie widzieć