Dowody zbrodni (plakat)

i

Autor: Materiały prasowe

DOWODY ZBRODNI

Ten serial kryminalny oglądali wszyscy. Teraz powróci po latach w nowej wersji!

2024-04-19 15:12

"Dowody zbrodni" powracają! Kryminalny klasyk doczekał się łącznie siedmiu sezonów, a ostatni odcinek serialu pokazano 14 lat temu. W tle przygrywał nam wtedy Bruce Springsteen, Johnny Cash i Nirvana, a na pierwszym planie zespół detektywów badał niewyjaśnione morderstwa. Czego możemy spodziewać się tym razem?

"Dowody zbrodni" to produkcja stacji CBS, która w naszym kraju była emitowana na kanale TVN. Amerykański serial zadebiutował we wrześniu 2003 roku, a finał obejrzeliśmy w maju 2010 roku. Przypomnijmy, że na pierwszym planie mieliśmy grupę detektywów z filadelfijskiego wydziału zabójstw, którzy głowili się nad niewyjaśnionymi zagadkami z przeszłości. Niektóre epizody zawierały nawet muzykę nawiązującą do roku, w którym toczyły się rozpatrywane sprawy. Przez kilka lat przewinęła się tutaj naprawdę solidna ścieżka dźwiękowa, bo mieliśmy U2, Boba Dylana, Franka Sinatrę, Pearl Jam, Johna Lennona, czy nawet Bruce'a Springsteena i Nirvanę. Czy podobnie będzie teraz? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że serial powraca i... będzie kontynuacją.

Aktorzy, którzy do złudzenia przypominali morderców. Te role to majstersztyk! | To Się Kręci #22

"Dowody zbrodni" powracają! Reboot i kontynuacja w jednym?

Nowe "Dowody zbrodni" to przede wszystkim nowi bohaterowie. Potwierdziło się, że na ekranie zobaczymy kolejny zespół detektywów, który będzie pracował nad zamkniętymi już sprawami morderstw. Co ciekawe, w pewnym sensie będzie to kontynuacja, bo akcja serialu ma toczyć się 15 lat po wydarzeniach z oryginału. Pocieszający może być również fakt, że nadchodzący projekt napisze i wyprodukuje, pracująca wcześniej przy pierwowzorze, Meredith Stiehm. Mamy nawet zobaczyć kilka ciekawych powrotów w obsadzie, ale raczej w formie gości niż na pierwszy plan. Prace nad scenariuszem już się rozpoczęły, ale jeszcze nie ogłoszono wstępnej daty premiery.

"Dowody zbrodni" - opis serialu

Lilly Rush (Kathryn Morris), odważna i zdeterminowana detektyw z policji w Filadelfii, wyspecjalizowała się w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych, które pozostawały nierozwiązane od lat. Lilly Rush zdobyła doświadczenie zawodowe podczas pracy w wydziale zabójstw. Pewnego dnia postanowiła poszukać sprawców zbrodni, którzy przez wiele lat pozostawali bezkarni z powodu niedoskonałości dawnych metod dochodzeniowych lub opieszałości organów ścigania. Detektyw Rush wznawia dochodzenia, przesłuchuje świadków i konsekwentnie doprowadza sprawy do końca. Umiejętnie wykorzystuje osiągnięcia współczesnej nauki, dzięki czemu zdobywa dowody, które pozwalają jej ustalić tożsamość sprawców, chociaż od chwili popełnienia zbrodni minęło wiele lat.

Seryjni mordercy teraz i kiedyś. SZKUTA MÓWI
Źródło: Ten serial kryminalny oglądali wszyscy. Teraz powróci po latach w nowej wersji!