Szybcy i wściekli: Vin Diesel mógł nie zagrać Doma. Timothy Olyphant był pierwszym wyborem studia

i

Autor: materiały prasowe Szybcy i wściekli: Vin Diesel mógł nie zagrać Doma. Timothy Olyphant był pierwszym wyborem studia

Szybcy i wściekli

To nie Vin Diesel miał grać Doma w “Szybkich i wściekłych”! Wiemy, kto był pierwszym wyborem studia

2023-05-20 12:40

Vin Diesel jest dziś twarzą szybko-wściekłej sagi, ale jak się okazuje – mało brakowało, a to nie on wcieliłby się w ikoniczną rolę Dominica Toretto. Studio chciało bowiem innego aktora.

Rola Doma w “Szybkich i wściekłych” sprawiła, że Vin Diesel stał się jednym z najpopularniejszych gwiazdorów kina akcji XXI wieku. Dziś mało kto wyobraża sobie w tej roli kogoś innego, ale – jak ujawnił jeden z producentów 10. odsłonystudio było początkowo innego zdania.

“Szybcy i wściekli” – Vin Diesel mógł nie zagrać Doma. Timothy Olyphant był pierwszym wyborem studia

W trakcie promocji “Szybkich i wściekłych 10” członkowie obsady i ekipy producenckiej ujawnili kilka ciekawych informacji. Po pierwsze – Vin Diesel zaprzeczył jakoby “Fast 10” było ekwiwalentem marvelowego “Infinity War”, bowiem wcale nie jest przedostatnią częścią sagi. Czekają nas jeszcze dwa filmy.

Po drugie, producent Neal Moritz podzielił się z dziennikarzami nie lada ciekawostką. To nie Vin Diesel miał zagrać Doma. Włodarze studia chcieli początkowo obsadzić Timothy’ego Olyphanta, który był już wówczas szeroko rozpoznawalnym aktorem (zagrał między innymi w drugiej części “Krzyku” i filmie “60 sekund”). Aktor zmuszony był jednak odmówić i dopiero po jego rezygnacji na scenę wszedł Vin, a reszta – jak to się mówi – jest już historią.

Studio powiedziało nam: »jeśli uda ci się obsadzić w tej roli Timothy’ego Olyphanta, damy zielone światło dla tego filmu« - wyznał Neal Moritz w jednym z wywiadów.

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1
Źródło: To nie Vin Diesel miał grać Doma w “Szybkich i wściekłych”! Wiemy, kto był pierwszym wyborem studia