Pasztet

i

Autor: Damian KLAMKA/East News

Szkolny konkurs na najlepszy wypiek wygrał... pasztet. Internauci strollowali organizatorów

2020-11-27 15:52

Z okazji przypadającego 26 listopada Międzynarodowego Dnia Ciasta jedno z liceów na terenie Zawiercia zorganizowało konkurs wśród uczniów na najlepszy wypiek. Głosować mogli wszyscy internauci za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ku zaskoczeniu organizatorów wygrał... pasztet. Szkoła skomentowała wynik.

Siła internetu jest niesamowita. Wystarczyło zaledwie kilka godzin, by o konkursie zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. Heleny Malczewskiej w Zawierciu dowiedzieli się ludzie z całej Polski. W związku z tym, że 26 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ciasta, w placówce zorganizowano konkurs na najlepszy wypiek. Mogli brać w nim udział wszyscy uczniowie. Od internautów zależało natomiast, kto wygra. Nie wiadomo, czy przez nieuwagę  organizatorów, czy też inny powód, ale wśród biorących udział w konkursie ciast znalazło się zdjęcie pasztetu. Zwycięzca mógł być tylko jeden!

Co tam w środku gra? - Luxtorpeda

Konkurs na najlepsze ciasto wygrał pasztet

Ponad 11 tysięcy - tyle reakcji wygenerowało zdjęcie konkursowe ucznia Igora, który zamiast ciasta sfotografował kawałek pasztetu. Zgodnie z regulaminem, to właśnie on powinien otrzymać nagrodę. W dniu ogłoszenia wyników, czyli 27 listopada, II Liceum Ogólnokształcące im. Heleny Malczewskiej wydało oświadczenie w sprawie konkursu.

Najlepiej zostało ocenione ciasto Igora Kamińskiego: ponad 10700 rekacji. Jest to astronomiczna liczba, jednakże ze względu na zaistniałe kontrowersje (ciasto według niektórych internautów przypomina pasztet), Igor zdecydował wycofać swój wypiek z konkursu. W związku z tym, nagrody otrzymają 3 następne osoby - napisano.

Pasztet to niejedyne zaskoczenie konkursu. Inny uczeń nadesłał zdjęcia ciasta wykonanego w Minecraftcie. I jego zgłoszenie zostało ostatecznie odrzucone.