Arcytrudny quiz o serialu Świat według Kiepskich! Tylko wierni fani zdobędą komplet punktów!

i

Autor: Natalia DOBRYSZYCKA/East News Bardzo trudny quiz o "Świecie Według Kiepskich"

quizy

"Świat według Kiepskich" to kultowy polski serial - rozwiąż quiz z produkcji

2024-06-09 19:54

"Świat Według Kiepskich" to serial przełomowy dla polskiej telewizji. Choć jego emisja już się oficjalnie zakończyła, to cieszy się on mianem jednego z najlepszych i najważniejszych rodzimych seriali komediowych. Twórcy produkcji prześcigali się w swojej kreatywności, pisząc koncepty i kręcąc kolejne odcinki serialu. Jak dobrze pamiętasz, co się w nim działo? Sprawdź się!

Pierwszy odcinek serialu Świat Według Kiepskch wyemitowany został 16 marca 1999 roku. Produkcja była jednym z zaproponowanych dla stacji Polsat projektów seriali komediowych. Początkowo wyemitowane zostały tylko trzy odcinki: Umarł odbiornik, niech żyje odbiornik!, Wiara czyni cuda Kiepscy - zboczeńcy. Ich popularność i rekordowa oglądalność doprowadziły do tego, że Kiepscy powrócili na ekrany jesienią tego samego roku i tak naprawdę pozostali w domach Polaków aż do 2022 roku, przez kolejne 23 lata!

Groby aktorów "Świat według Kiepskich"

Quiz dla fanów "Świata Według Kiepskich"!

Produkcja przez te wszystkie lata piętnowała kluczowe polskie wady, przedstawiając je w wyolbrzymiony, komiczny, ale przy tym niezwykle prawdziwy sposób. Autorzy scenariusza, kolejni reżyserzy, producenci wykorzystywali całą swoją kreatywność, by wymyślać i tworzyć kolejne przygody Ferdka, Halinki Kiepskich, ich dzieci i sąsiadów: Mariana i Heleny Paździoch i Arnolda Boczka. Serial ten nie byłby tym, czym się stał przez utalentowanych aktorów, którzy brawurowo wcielali się w wymienione wyżej postaci. 

Nie da się ukryć - u Kiepskich naprawdę się działo! Jak dobrze to pamiętasz?

Sprawdź się w NAPRAWDĘ trudnym quizie:

Arcytrudny quiz o serialu "Świat według Kiepskich"! Tylko wierni fani zdobędą komplet punktów!

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się kot państwa Kiepskich, znaleziony w nietypowych okolicznościach?
Listen on Spreaker.